Podkręcenie CPU

(Kukol3) #1

Cześć mój komp to:

P4 3,06 GHZ :frowning: (wolałbym althona)

Płyta główna: P4M800-M7 (prosze jej nie komętować)

2*512 RAM PC400 Dialogu :frowning:

Geforce FX 5500 256 mb :frowning:

i jakis zasilacz 400 watowy (niewiem jakiej firmy)

ile bym mógł tego kompa podkrecić ? (sądze że nie dużo)

moja temperatura osiaga max 56*C.

(Clubbasse207) #2

najpierw zmień zasilacz oraz chłodzenie na procku .. dopiero potem zacznij myśleć o kręceniu :slight_smile:

a ile wyciśniesz ?

hm... to zależy każdy sprzęt kręci sie inaczej :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #3

Zobacz narpiew jaki masz zasilacz [jak no name to odrazu możesz rezygnować], i temperatura jest za wysoka jak do brania się za podkręcanie.

(Kukol3) #4

To jest niemozliwe poniewaz komp jest jeszcze na gwarancji.

(system) #5

ja pamietam jak swojego athlona xp podkreciłęm z 50 stopni wzrosło do 70 upsss... ale juz mam innego kompa tylko zasilacz kipeski (tak każdy sądźi,) codegen... ( to zależy od szczęscią jaki sie mu model trafił ja na mam kompa wszytko wymienione prócz zasilacz i obuddowy i żadnych problemów i niech tak zostanie lepieje nie zapeszać niedaj Bg by cios sie stało) z tego starego... ale procek nie spalił sie przez zasiłkę chodźił tydźień na podkręceiu a spalił sie bo źle zamontowałem wiatrak (zamisat chłodźić, kręcił się w drugą strone i zasysał powietrze)... ehhhh, ale teraz tego saemgo błędu niepopełnie juz wiem jak :smiley:

P.S. wszytko da sie podkręcić ile wleźie ja swojego podkręciłem tyle aby sie tylko właączył bo jak za duzo było to sie niewłączał :confused: ale to stare dźieje.

(Clubbasse207) #6

no to jak masz gwarancje to nic niekręć bop ją stracisz ;]

(Michal Kolatek) #7

Jak komputer jest na gwarancji to możesz ją stracić przez podkręcanie, a chłodzenie i zasilacz możesz kupić i wstawić w sklepie gdzie kupiłeś kompa.

(Wigrus1) #8

toż zaszalał, pójdziesz do serwisu, poprosisz o inny zasilacz i Ci wymienią i nie stracisz grawy.

święte słowa ...

(system) #9

a po co masz go kręcić?? komp nie jest taki zły chyba tylok ta grafa :x

(Kukol3) #10

O takim czymś jeszcze nie słyszałem . Komputer był kupiony w avansie :x to niewiem czy tam maja zasilki i inne pierdoły.