Podkręcenie Durona! Problem

(Poczta) #1

Witam mam pytanko o podkrecenie procka itp.

1) Mam w biosie opcje DRAM Clock jak zmienie wartość na 133 MHz to Xp mi wariuje (Mam SDRAM 256 PC133) dlaczego? Do czego słuzy ta opcja

2) Jaka jest optymalna temp. pracy Durona 700 MHz

3) Czy zamalowanie mostków na procku (wiem których mam foto) faktycznie odblokuje mi mnożnik?

4) Mnożnik ustawia się na płycie? Bo w biosie moge zmienić tylko FSB od 66 do 150 MHz

Dane kompa:

Procek Duron 700 (7x100 FSB) Nazwa kodowa Spitfire , Napiecie rdzenia 1,6

Pł. główna: Lucky Star K7VAT na VIA APOLLO KT133

Grafa GeForce4 MX440

RAM 256 PC133 (jedna kośc)

Czy ten sprzet jest dobry aby krecic procka?? Mi sie wydaje ze tak :slight_smile:

Jak kupilem kompa zmienialem mu FSB ze pracowal jako 784 MHz jak poszlem wyrzej to sie juz nieuruchomił, wyjołem bateryjke i odpalil po tym moze tylko do 735 MHz (na 784 juz sie niewlancza mimo to ze wczesniej sie uruchomil)!

Jak moge go podkrecic powyrzej 735 MHz, ile moge wyciagnac max z tego procka i jak to zrobic. Prosil bym o jaki opis czynnosci czy cos.

Z góry dziekuje zainteresowanym za pomoc!

(JNJN) #2

Przed zabawą w OC poczytaj,bo zysk mały,a różnie bywa.

Duron 700 MHz podkręcanie

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Jak tam zasilacz.

Opcja do zmiany FSB pamięci,możliwe że płyta główna ma problem z pracą asynchroniczną pamięci,czyli FSB CPU =100,a FSB pamięci =133.

Ale może ładnie pójdzie wszystko jak ustawisz FSB CPU na 133 i pamięć na 133,ewentualnie podnieść minimalnie napięcie na CPU - max 1.85V.

Kontroluj temperaturę CPU,ma być jak najniższa - dla niego max to 90 stopni,ale normalna w stresie ma nie przekroczyć 60 stopni.

Poczytaj:

TU

(Poczta) #3

No ok mój procek pracuje z temp. 37 stopni jak gram to jakies 40 stopni,

Jak sie grzal powyrzej 42 to sie wiesza cały komputer. To jak moze byc 90 max skoro moj osiaga 40 stopni

(Błażej) #4

Nie każdy procek jest taki sam. Jeden wytrzyma 90 stopni, a drugi 40.

PS: Wyłącza pogrubienie bo się źle czyta.

(Michal Kolatek) #5

Jak masz ustawione pamięci lepiej ustawić je tak by miały stale 133 mhz, a podnosić tylko fsb proca, i jaki masz zasilacz może niewyrabia.

(Poczta) #6

A pamieć się ustawia? Myślałem że jak mam PC133 to dziłają jak 133, jedyne co ustwiałem w biosie to opcje Turbo. Nieznam modelu zasilacza wiem że ma 300 W

(Błażej) #7

Najprawdopodobnie jakis no-name. Zdejmij obudowę i zobacz na zasilaczu co jest napisane. Powinna być nazwa firmy.

(Poczta) #8

W tym problem że nie jest na nim nic napisane tylko z jednej strony jest kod kreskowy i nic pozatym! :frowning:

(Michal Kolatek) #9

No-name no o/c :stuck_out_tongue: . Zmień zasilacz na Fortona 400W.