Podkręcenie g3258,blue screen?

(Maciekdrobnica) #1

witam,wczoraj po ok.1 godzinie grania w średnio wymagającą grę pojawił się blue screen:

tf871_DSC_0399.JPG

Blue Screen view:

zi861_2015-12-01_174403.png

jest tam napisane coś o drugim rdzeniu,czy jest jakaś awaria?

niedawno podkręciłem ten procesor 3.2 na 4.2,tutaj podaję zrzut z HW Monitor ,po prawie 10 godzinach testu na stabilność w Aida64:

ra906_po-10h-100-load.png

komputer nie wyłączył się w tym czasie.aż tu nagle po dwóch dniach dostaję blue screen.co może być przyczyną?

(bart86) #2

na pewno przyczyną jest zmian ustawień procesora, test stabilności nic ci nie da trzeba zrobić stres test

(Maciekdrobnica) #3

witam,

Zasilacz Corsair VS Series 550 Watt VS550.

nie wiem czy kiedykolwiek używałeś tego programu,ale czy w Aida Test Stabilności to nie jest przypadkiem to samo co stress test?

xf2_2015-12-01_203854.png

tak właśnie miałem ustawione przed wykonaniem testu,a jak widać jest tam zaznaczony procesor między innymi,który przez cały czas trwania czyli ok 9-10 godzin był obciążony w 100%

zrzut z Occt:

gd195_oc.png

(bart86) #4

Wszystko wygląda dobrze i powinno chodzić jak zdarzy ci się kolejny BSOD zwiększ napięcie na procku minimalnie

(Maciekdrobnica) #5

ok dzięki,wydaje się sensowne.ale to trochę dziwne.stres test trwał 10 godzin przy 100% obciążeniu,i wszystko było ok.a pograłem godzinkę i nagle BSOD.a gra to Sherlock Holmes Crimes And Punisment,wszystkie ustawienia na max.gra ma małe wymagania.

a mógłbyś mi przetłumaczyć co tak naprawdę się stało,ale nie na polski tylko w czym tkwi błąd.jest napisane coś o (j0eśli się nie mylę) zegarze z drugiego rdzenia,o przekroczeniu czasu?