Podkręcenie HD5450

Mam problem z podkręceniem tej karty. Używając programów typu Afterburner lub riva tuner nie ma tam opcji podkręcenia. Znajomy mówił mi abym zaktualizował sterowniki ale też nie pomaga. Szukałem w panelu tej opcji ale nie ma. Obecnie karta ma zegary 157.200, lecz czasami na krótką chwilkę wchodzi 650/800. Czy jest sposób aby te 650/800 utrzymać/podkręcić do tego stopnia?

Nic z tej karty nie wyciągniesz, to low-end do oglądania filmów, a podkręcając ją na siłę, po prostu ją zjarasz.

Ale jak odpalisz jakąś prezentację albo wymagający filmik czy nawet grę to ona ma te wyższe takty wtedy. Radeony, a konkretnie sterowniki od nich sterują tak układem graficznym aby na systemie takty były niższe przez co karta mniej się nagrzewa, wentylator wolniej się obraca i całośc pobiera miej prądu oraz wydłuża to żywotność całego układu.

Ale mowa jest o karcie stworzonej właśnie do filmów i multimediów, w której nie ma co podwyższać ani zmniejszać. A jej pobór prądu to 13W więc…

wiem, ale tłumaczę , że te niskie takty są tylko na systemie, gdy nic się na kompie nie robi. A jak uruchomi się film to wtedy te wyższe takty są przez sterowniki uruchamiane. Bo takty 650/800 są standardowe dla Radeona HD5450.