Podkręcenie karty

Witam.

Mój sprzęt to Laptop HP 6730s. 3gb ramu (normalnie 4, ale 3 obsługiwane przez windowsa XP którego mam), Pentium® Dual-Core 2,00 GHz i zintegrowana karta graficzna: Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family.

Moim problemem jest błąd wyskakujący w grze World of Tanks. Wcześniej, kiedy miałem win7 gra chodziła bez problemu. Teraz kiedy ją włączam, wczytuje się mapa, to po wczytaniu pojawia się czarny ekran i gra się wyłącza. Moim skromnym zdaniem problem stanowi grafika. Próbowałem zwiększyć priorytet procesu gry ale to nic nie dało.

Ma ktoś jakieś pomysły lub programy które mogłyby mi pomóc podkręcić grafikę?

Pozdrawiam.

Cześć

Więc po co zmieniałeś system skoro wszystko działało bez problemu?

Masz zainstalowane wszystkie niezbędne sterowniki?

Daruj sobie podkręcanie karty w laptopie, chyba że chcesz się go szybciej pozbyć.

Więc co mam zrobić żeby mi to poszło?

System zmieniałem bo niestety tamten mi się posypał, a XP miałem pod ręką… Sterowniki są wszystkie, wszystkie zaktualizowane.

kolego zmien troche detale na nizsze. Mialem ten sam problem i mi pomoglo ;] pozdrawiam

Detale są minimalne, niższe już nie będą:P

Instalowałeś gre od nowa czy miałeś już zainstalowaną ??

Od nowa

daj screena z menadżera urządzeń

Do pobrania screen: http://www.wrzucaj.org/378911

Cześć

Chyba jednak nie wszystkie, w menadżerze urządzeń masz pozycje oznaczone zółtym wykrzyknikiem co oznacza że brakuje ci sterowników bądź są one niepoprawnie zainstalowane bądź dane urządzenie nie działa poprawnie.

Sprawdź jeszcze raz czy czegoś ci nie brakuje i czy wszystko działa poprawnie.

Wszystko od grafiki jest okej,hmmm a nie grzebałeś w ustawieniach grafiki?? PPM i tam są właściwości grafiki,ustaw wszystko na ustawienia domyślne lub spróbuj zainstalowac sterowniki z innego źródła niż masz…

Nie widze tu innej opcji… może ustawienia gry masz takie samo ale rozdzielczość gry zmieniła ci się na większą i stąd te przycinki…

spróbuj też zaktualizować lub pobrać gdzieś nowszą wersje directx i framework

Okej, problem z tym rozwiązałem - zainstalowałem znowu windowsa 7 i wszystko gra:P

Problemem jest teraz sama gra. Jest czas, gdy gram normalnie. Nie ma błędów, nie wyskakuje mi nic i wszystko pięknie chodzi, bez zwieszania się itp. (mowa dalej o grze World of Tanks). Czasami jednak wyrzuca mnie na pulpit i już nie mogę przywrócić gry… Nie wiem o co chodzi. Czasami nawet (chociaż rzadko) zdarza się że zwiesza mi komputer. Wtedy nic nie mogę zrobić, jedynie wyłączyć go poprzez guzik i włączyć ponownie. Myślę że ma to coś wspólnego z grafiką, jestem prawie pewny. Możliwe że mam zły sterownik, no ale dziwne by było że w ogóle by mi grę odpaliło.

Oto dane mojego laptopa: http://speccy.piriform.com/results/vFOj0wM0S2xKeaIBjV5EaSn

Ma ktoś jakieś pomysły/rady?

tutaj są sterowniki wszystkie,ściągnij te od grafiki i zainstaluj http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=3687786&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3687778&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=4052 napisz co się zmieniło

Ogólnie to sprawdź czy problemy występują tylko w tej grze czy na innych też…

Odinstaluj ją przez panel sterowania i zainstaluj jeszcze raz

Zainstalowałem Panel sterowania i sterownik karty graficznej ATI, ten największy plik do sterowników grafiki ze strony którą mi podesłałeś.

Przy pozostałych dwóch niestety wyskakuje taki komunikat: “Ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania. Instalator zakończy działanie”.

Jakieś pomysły? :confused:

Co do gier - czasem Soldat (prosta gierka, bez większych wymagań) mi się tnie w ten sposób że komputer muszę wyłączyć guzikiem bo nic zrobić nie idzie, a dość często się zdarza że minimalizuje mi go.

Dodane 08.04.2013 (Pn) 16:31

Teraz wcale nie ogarniam. Pograłem wczoraj i troche dzisiaj łącznie z 2-3 godziny i ani razu mnie nie wywaliło, aż w końcu przed chwilą znów się zrobiło to samo.

Dodane 09.04.2013 (Wt) 20:04

Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność…

Co teraz?