Podkręcenie kompa athlon 2500 1,8ghz

Siema.

Kiedyś miałem podkręconego kompa, ale te ustawienia gdzieś mi przepadły w biosie… Teraz chciałbym znowu podkręcić, żeby wszystko chodziło lepiej :smiley:

Konfiguracja:

Athlon XP 2500+

Radeon 9000

Zasilacz: Megabajt MGB-350ATXP4

płyta głowna: MSI K7N2 Delta

Znalazłem instrukcję:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=9525

tylko boje sie, że coś sknoce i cały komp pójdzie sie ![-o<

Co poradzicie? Podkręcać czy nie?

nie!

zmieniaj zasilacz, on jest niebezpieczny przy ustawieniach domyślnych, po oc zegar tej bomby przyspieszy.

/cenzura/ prawda !!

Masz szczylu jakieś ale ? Jakbyś czasem nie wiedział to w domu nie mam jednego kompa…

Najlepsze w tym że ASUS P5E3 DELUXE nie obsługuje SLI 8)

tak to sobie do ojca możesz mówić tępaku.

Jeśli tak wierzysz w tego megabajta, to podłącz go do tego zestawu z podpisu, jeśli w ogóle masz go

To czy jest kompatybilna czy nie to już inna sprawa.

maniekz , krótko- żal, to co ty wygadujesz

Żal to jest twierdzenie, że Megabajt MGB-350ATXP4 nie pociągnie zestawu z pierwszego postu i mojego opisu.

Nie jest to jakiś rewelacyjny zasilacz ale pindolenie, że się nie nadaje nawet na podkręcenie bartka jest co najmniej żałosne.

widać że nie czytałeś nic o zasilaczach i kręceniu, nawet na tym forum było kilkakrotnie, że mieli jakieś szroty(feel, codegen, megabajt i inne no name) i zjarali sobie coś w kompie. chcesz tak myślec to myśl, podpinaj tego szrota do kompa i kręc, a potem czekaj na dym z obudowy

Oty kosz

Problem w tym, że sam mam taki zasilacz i tak jak pisałem na moim sprzęcie z opisu na podkręconym bartku(3200+) śmiga już parę lat więc nie wciskaj mi kitów, a to że zasilacz nie jest rewelacją to każdy wie…

mi takie szorty uszkodziły dwie mobo… tzn. nie całe ale przez skoki napięć uszkodziły się porty PCI i port z dźwięku (zielony)

z własnego doświadczenia polecam ci nie kręcić…

ale rób co chcesz tylko nie mów że nikt cię nie ostrzegał…

ok dzieki. Zreszta czy 1,8 ghz czy 2 ghz to az nie taka duza roznica chyba… jeszcze nie mam tak, ze odpalam kompa i sie wszystko tnie, czasem tylko ma zwieche jak odpalam PS’a, no a nowe gry to i tak nei pojda na tym sprzecie, zostaje gta vc i nfs carbon :wink:

maniekz to i tak nic w porównaniu do mnie, kiedys na moim codim 300W(nie wiedziałem, że taki mam) ciągnąłem :

2xnagrywarka cd+dvd

dysk 40gb

radka 9000 podkręconego ostro

athlona xp2000+@ 2.0

3 karty pod pci i o dziwo nie miał wahań napięć(miernikiem sprawdzałem)

teraz mam już inny zasilacz i o życie się nie boję, dlatego tobie matx radzę zmienić zasilacz na fortron/delta

Jak go dałem do naprawy z podejrzeniem, ze przez zasilacz sie za szybko nagrzewa to mi przeczyścili w środku, naoliwili i o :confused:

to popatrzcie co ja ciągnę na q-tecu 300 w :smiley: (opis). Obecnie mam tak mało mocy, że nawet podkręcenie grafy powoduje silną niestabilność systemu