Podkręcenie myszki

Siema mam do was prośbę chce podkręcić HZ myszki, na XP robiło sie to za pomoca programu na viste tez jest mozliwosc, mam instrukcje ale nie bardzo rozumiem jak mam to zrobic.

  1. Restart Vista and repeatedly press F8 to bring up the boot menu. Select ‘Safe Mode’.

  2. Run the following command from the Run box: bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

  3. Run the following command from the Run box: takeown /f “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys”

  4. Run the following command from the Run box: cacls “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys” /G username:F

(replace username with your username)

  1. Open C:\Windows\System32\Drivers and locate the existing usbport.sys

  2. Rename usbport.sys to usbport.old

  3. Copy the usbport.sys in the file (which corresponds with your vista version and desired usb frequency).

  4. Restart Windows

  5. Run mouserate.exe to verify that you now have a 500/1000hz polling rate.

To jest ta instrukcja mogłby mi ktoś wytłumaczyc po polsku co mam zrobić krok po kroku ? Dzieki

  1. Zrestartuj Vistę i wciskaj wciąż F8, by wejść w boot menu. Wybierz “tryb awaryjny”

  2. Poprzez “Uruchom” (znajduje się w menu start) odpal następującą komendę: bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

  3. Poprzez “Uruchom” (znajduje się w menu start) odpal następującą komendę: takeown /f “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys”

  4. Poprzez “Uruchom” (znajduje się w menu start) odpal następującą komendę: cacls “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys” /G username:F

  5. Wejdź do katalogu C:\Windows\System32\Drivers, znajdź plik usbport.sys

  6. Zmień jego nazwę na usbport.old

  7. Skopiuj usbport.sys w pliku (który odpowiada wersji twojej Visty i żądanej częstotliwości USB) << Tego zdania tak trochę nie rozumiałem, więc może i źle przetłumaczyłem

  8. Zrestartuj Windows

  9. Odpal mouserate.exe, aby sprawdzić, czy masz teraz 500/1000 Hz.

Ja to tak zrozumiałem…

username zamień z nazwą Twojego konta użytkownika .

  1. Zrestartuj vistę i wejdź w uruchamianie systemu w trybie awaryjnym.

  2. Odpal z wiersza poleceń (cmd) bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

  3. odpal z wiersza poleceń (cmd) takeown /f"C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys"

  4. odpal z wiersza poleceń (cmd) cacls “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys” /G username:F (tu użyj nazwy użytkownika swojego komputera/konta)

  5. Otwórz C:\Windows\System32\Drivers i przenieś tam usbport.sys

  6. Zmień nazwę pliku usbport.sys na usbport.old

  7. Skopiuj plik usbport.sys w pliku (którego odpowiada z twoją wersją visty i przeznaczony dla twojego rodzaju usb)

  8. Zrestartuj windowsa

  9. Uruchom mouserate.exe aby zweryfikować to że masz teraz 500/1000 Hz szybkości

Powodzenia :slight_smile:

/G username:F (tu użyj nazwy użytkownika swojego komputera/konta) mam wpisać tylko /G mojanazwa:F ?

Masz wpisać cacls “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys” /G twojanazwa:F

No spoko zrobiłem, tylko teraz nie działa ani mysz ani klawa :frowning: Moge to jakos naprawic ?

Mysz / klawiatura na ps/2 /klawiatura programowa i usunięcie tego pliku usbport.sys który wklejałeś do sys32 i zmiana na nowo pliku usbport.old na usbport.sys .Może pomoże…Lub coś z pod live cd Linuxa z tym że nie wiem co i jak…