Podkręcenie Procesora AMD Sempron, 2000 Mhz (10x200) 3500+

Witam wszystkich mam kilka pytań o podkręceniu procesora w temacie. Mój sprzęt to:

karta graficzna :

GE Force 6150 LE 128MB

procesor : AMD Sempron, 2000 Mhz (10x200) 3500+

płyta główna : Asus M2NC51-AR (Hematite-XL)

ram : 896 MB DDR2 SDRAM

system : Windows XP z SP2

Temperatury w Everest Ultimate Edition:

Procesor 40 °C (104 °F)

Dioda procesora 55 °C (131 °F)

Seagate ST3160812AS 37 °C (99 °F)

  1. Jakie programy będą mi potrzebne do podkręcenia?

  2. O ile procent mogę podwyższyć wydajność procesora?

  3. Proszę o dokładny opis wszystkiego, ponieważ w tym temacie jestem “zielony”

4.Gdy otrzymałem komputer miał system Windows Vista, lecz zmieniłem na Windows XP.

  1. CZY PODKRęCENIE PROCESORA JEST W 100% BEZPIECZNE(chodzi mi o to czy może mi to później uszkodzić lub spalić komputer)?

Największym problemem jest,że nie mogę otworzyć komputera w celu sprawdzenia jakiej mam zasiłki (komputer na gwarancji)

Proszę i dziękuję za pomoc.

najlepiej podkręcać w BIOSie

jeśli nie znasz marki zasilacza trudno stwierdzić, każdy procek inaczej sie kręci

zajrzyj tu:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-2

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2685-34

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=64586

jak stopniowo podkręcasz to raczej tak aletracisz wtedy gwarancje :frowning:

to jeśli podkręcisz obojętnie jaka część czy to procesor czy co innego i tak tracisz gwarancję

no pewno, że morze się spalić

jak może tracić gwarancję ?

przecież jak sie coś spali to cały BIOS szlag trafia i nie widzą czy coś podkręcałeś czy nie

jeżeli procesor będzie miał znaki osmolenia, nadpalenia to gwarancja nie zostanie uznana, w wypadku procesorów z zasłoniętym rdzeniem (AMD począwszy od s. 754) spalić proca łatwo nie jest.

Nie zgodzę się z tobą, skoro procesor będzie miał jak to napisałem: “znaki osmolenia, nadpalenia”, to przecież normalne, że zasilacz mógł siąść, dać większe napięcie, jakiś skok, i wtedy się mógł procka sfajczyć, a to będzie normalną oznaką, że proc się spalił i prawie zawsze to tak wygląda. A skoro komp na gwarancji to i zasilacz, to gwarancja zostanie uznana, bo to z winy zasilacza będzie, wiec muszą wymienić. I proca jak napisałeś od s. 754, i tak nie sprawdzą czy jest rdzeń osmolony bo ma osłonkę, no chyba, że będą sprawdzać i zdejmować ją, choć wątpię by się im chciało. Przykładem moja k. graf 9550, podkręcana, przegrzała sie czyli spaliła, gwarancję uznali.

no a jak sprawdzą zasilacz i jest sprawny to co wtedy ??

Jeśli proc został spalony przez kiepski zasilacz to zapomnij o gwarancji bo jej nie uznają.

właśnie poza tym można odzyskać konfiguracje biosu przy spaleniu

Jak zresetujesz bios zworką lub baterią to nie odzyskają chyba konfiguracji biosu.

radzę się zapoznać z warunkami gwarancji, na które godzisz się w momencie zakupu od przykład ze znak.pl :

http://znak.pl/index.php?text=36

rozdział 3 p. 1

a zatem nie pisz głupot, serwis w takim przypadku nie zgodzi się na serwis w ramach gwarancji.

ta osłonka też ulega zmianom po spaleniu, widać je również od spodniej strony - mam takie procesory.

a czy w momencie reklamacji przyznałeś się do podkręcania jej ?? czy zataiłeś ten istotny fakt ?? spalenie karty objawiało się pojawieniem artefaktów ?? czy też w ogóle się nie uruchamiała ?? o przyjęciu bądź nie - podzespołu na gwarancji decyduje serwis.

to raczej nie jest możliwe, gdyż jeśli wymienią procesor ustawienia się zresetują (lub sprzęt nie odpali się).

dzieki jednak zrezygnuje z podkrecania

nie musisz rezygnować ale kręć z rozwagą i spokojnie, poczytaj trochę o tym a nic się nie wydarzy.

Oczywiście, że się nie przyznałem, musiał bym być głupi gdybym się przyznał, wtedy normalne, że by mi jej nie wymienili. A karta najpierw w ati toll pojawiły się artefakty. A następnie, nie było już nic widać. A po resecie kompa nie było obrazu i pisk.

Ale tak się składa, że miałem na tyle szczęście, że to moi znajomi gdzie kupowałem kompa i tam zawsze u nich kupuję wszystkie części, lub coś do kompa, stały klient u nich jestem. Może najtaniej nie mają, ale zawsze dobra usługa i wszystko ładnie chodzi, i bez żadnego gadania ani łaski mi wymieniają, i pomagają. Oczywiście nie podam, miasta, ani firmy która to jest, z oczywistych względów.

A jak już o tym mowa, to czy przy OC, nawet jak się proc nie spali, można dojść, że proc był podkręcany? Są jakieś oznaki tego?

zasadniczo nie ma takiej możliwość w ramach typowego seriwsu który uznaje gwarancję lub ją odrzuca.

A tak na uboczu gdyby się zastanowić, nie wiem jak to jest, może ktoś mi powie. Są specjalnie płyty główne, pamięci ram i karty graficzne, by je podkręcać, procki, są reklamowane jako super podkręcające sie, edycje pamięci co ładnie się kręcą, i karty graficzne, co mają końcówki OC. No i gdy już są reklamowane, że się je dobrze podkręca i ktoś je podkręci to co traci gwarancję? Skoro sam producent pisze, że dobrze się na tym kręci. Intel robi procy co sie dobrze kręcą, to co przez przypadek takie robią? Chyba specjalnie, by zachęcić do OC.

nie traci gwarancji, sęk w tym by kręcił z rozwagą. gwarancja nie obejmie jednak uszkodzenia procesora np w skutek nierozsądnego OC i to w takim przypadku gdy na procesorze ostały się jakiekolwiek ślady OC jeśli nie to przyjmie na gw.

No to czyli nie można, kręcić bo traci się i tak gwarancję. A kręcić rozważnie, tak by się nie spaliło. To wtedy jak się nie spali to dobrze. A jak się spali to trzeba mieć szczęście by nie doszli, że był kręcony.