Podkręcenie procesora Intel E7300

Potrzebuję pomocy w podkręceniu procesora Intel Core2Duo E7300. Będę to robił pierwszy raz więc potrzebuję instrukcji krok po kroku. :slight_smile:

 

Mój sprzęt:

 

Procek-Intel Core2Duo E7300

Karta graficzna- GT 520(podkręcona)

Płyta główna-Asus P5KPL-CM

RAM- 4GB

Zasilacz-350 W

Chłodzenie nieorginalne-49C maksymalnie w stresie

 

Z góry dzieki :slight_smile:

 

Na tej płycie i zasilaczu niewiadomej marki wiele nie uzyskasz. Śmiem twierdzić, że gra nie warta świeczki, biorąc pod uwagę jeszcze posiadaną kartę graficzną. 

Tak czy siak chciałbym spróbować do tych 3GHz podkręcić :slight_smile:

Odyniec_Stary ma rację w 100%. Chcesz próbować, podaj obecne taktowanie pamięci oraz dostępne w twojej płycie mnożniki (dzielniki) pamięci.   Memory MuliplierMemory Ratio , Memory Clock Frequency , różnie się to nazywa. Możesz ustawić z marszu częstotliwość na około 300 Mhz, jednak musisz obniżyć odpowiednio mnożnik pamięci, aby zachować jej taktowanie na obecnym poziomie. To wszystko powinno zadziałać bez zmiany napięć. Ja bym się przy tym zasilaczu nie pchał w to wątpliwe przedsięwizęcie. Temparatura procesora, którą podajesz też najniższa obecnie nie jest.  

Pytanie zasadnicze - po co? Biorąc pod uwagę fakt, że podkręcałeś też tego szrota, którego zwiesz kartą graficzną sądzę, że do gier - tak więc nic a nic ci to nie da a próby podkręcania zestawu na niewiadomej marki i zapewne starym sądząc po jego mocy zasilaczu (a raczej wyrobie zasilaczopodobnym) grożą upaleniem wszystkiego. Tak więc póki to jeszcze działa - kup porządny zasilacz, potem baw się w podkręcanie - a jak chcesz grać to kup kartę graficzną do gier, a nie szrota do filmów.

 

Od dawna nie gram w gry tylko zajmuje się grafiką komputerową i montażem dlatego potrzebuję podkręcić procka zeby szybciej renderować.

Może prościej by było: http://allegro.pl/intel-e7500-core-2-duo-2x-2-93-ghz-fsb-1066-3-mb-i5446682303.html .