Podkręcenie Radeona 9550

Jak mogę podkręcić Sapphire Radeon 9550 (AGP 4 - nie wiem czy pod inne wyszły).Ściągnąłem sobie ATITool 0.26 i w domyślnych ustawieniach mam na ‘Core’ - 250 a na ‘Memory’ - 200.Chodzi mi o optymalne podkręcenie. Znaczy bez montowania dodatkowego chłodzenia i bez straty stabilności.Ile da się na niej wycisnąć :?:

Jakiej firmy jest ten Radek?:> Jeśli Gigabyte z pamięciami 4ns to wycisniesz rdzeń (Core) na 325 bez problemu:) a pamiątki na 250. Mi przy dołożeniu wentylatorka do radiatora Na radku Gigabyte rdzeń poszedl na 450, wyżej nie chciał…chyba za małe napięcie czy coś;P ps, też mam AGP x 4

Nie Gigabate.Wentylatorek już wstawiony a Gigabyte nie posiada takowego.

A jeszcze mi się coś na myśl nasunęło.Po prawokliku na ikonkę ATITool pokazują się 2 interesujące mnie także opcje :

-Change AA Mode

-Change AF Mode

Do wyboru są 2 kolumny:

-OpenGL

-Direct3D

i są tam do wybrania ustawienia

w AF Mode od ‘Off’ po 14 ‘razy’ Bilinear lub Trilinear.

a w AA Mode także te 2 kolumny i od ‘off’ do 6 ‘razy’

Co i jak można ustawić żeby dobrze śmigało :?:

Jeśli potrzeba mogę dopisać więcej szczegółów…

Ściągnąłem dodatkowo ‘SpeedFan 4.29’.Co i jak można w nim zoptymalizować?Jest do niego jakieś spolszczenie?

JA miałem gigabyte to poleciał 400na rdzeń i 270 na pamięć

Sorka za umieszczenie tematu nie w tym dziale #-o .

No mi chodzi o Sapphire.

Kręć do czasu aż nie wystąpią jakieś artefekty lub praca będzie nie stabilna. No i sprawdzaj temperatury.

A nie ma ktoś już gotowych ustawień czy coś?Na tym akurat niezbyt się znam :expressionless: .Mam Everesta ale temperatury graficznej nigdzie nie widzę(a tak w ogóle jak może się wahać żeby bezpiecznie było?)

Możliwe że karta nie ma wbudowanego czujnika… każdy model będzie się inaczej kręcił. Inni użytkownicy napisali Ci ile wyciągnęli ze swoich więc to może służyć Ci jako porównanie. Dokładnie co do MHz nikt Ci nie poda.

Tyle że ludzie podawali z Gigabyte a ja mam Sapphire.Chyba trochę to różnicy robi.

A co z tym :?:

nie ma reguły na podkręcanie…to, że Gigabyte nie ma wentylka tylko sam radiator to i tak lepiej się kręci od wielu innych Radków 9550…w sumie najlepiej…ma też najlepsze timingi pamięci…;] Sapphire kręcą się średnio…

ps, Radki 9550 standardowe nie mają czujników temp.

Mój też nie miał ale radiówka i pamieci zajeb*ście gorące

No podkręciłem Core do 400 ale wolałem trochę zmniejszyć żeby Memory podbić,z resztą jakieś błędy zaczęło wywalać na 3D view(podgląd).Aktualnie Core - 369<+48%> a Memory - 239,4<+20%>.Zastanawiam się czy lepiej jest zmniejszyć Core a podbić Memory.

Może ktoś się wypowie??

nie lepiej core

Czyli zmniejszyć Memory a zwiększyć Core??Np.Core na 380 a M. na 215 mniej więcej…?

Taaa, ale na znaczny przyrost wydajności nie licz

Aha :roll: .Cóż,szkoda :stuck_out_tongue:

A może ktoś powie mi o co w tym chodzi :arrow:

Już wcześniej cytowałem ale nikt nie odpowiedział…