Podkręcony AMD


(Mateusz Golebiowski) #1

Witam:

Udało mi się podkręcić mojego proca do 3ghz :smiley: . I po głębszych testach stabilnościowych ( Orthos 1 godzina , 3 razy 3D mark 2006 , net , Granie w parę gierek ) chodzi wszystko gites.

I mam takie pytanie Procesor osiąga w full stresie czyli obciążone 2 rdzenie około 64-65 C czy powinienem się przejmować tą temperaturą ??

I jeszcze 1 pytanie co mam zrobić żeby bios zapisał mi te ustawienia na stałe ?? bo jak uruchomię kompa lub restartuję to raz się włącza normalnie a 2 raz pisze że wrócił do ustawień bezpiecznych ?? jak to cholerstwo wyłączyć


(Rykendo) #2

Jakie masz chłodzenia na procku?


(Mateusz Golebiowski) #3

Standardowe dołączone z prockiem. ale wcześniej bez OC temperatura wynosiła 58C w full stresie


(Ali142) #4

Takiego czegoś nie da się wyłączyć. Płyta po prostu nie jest stabilna do takiego O/C. Spróbuj wyłączyć Cool&Quiet, ewentualnie pozwiekszaj napięcia na pamięciach, NB i procku.


(slawex1983) #5

BIOS przestawia ustawienia na bezpieczne, bo widocznie nie mógł wystartować komputera po podkręceniu. Temperatura jest dość wysoka. Jak dla mnie to za wysoka, ale ze sprzętem nic się jeszcze nie stanie. Podnieś delikatnie napięcie na procesorze (Vcore) i ew. na pamięciach, żeby uniknąć problemów ze startem.


(Mateusz Golebiowski) #6

Podwyższyłem napięcia na pamięciach , HTT i teraz z 1.3V na 1.3250 ale ja się nie dziwie że teraz się tak dzieje ale wcześniej jak podkręciłem procka o 100 mhz działo się tak samo.

Czyli przy takiej temperaturze nie muszę się martwić ?? a czy będę mógł kupić jakiejś dobre chłodzenie do 50 zł żeby temperatura zeszła poniżej 60 C ???


(Rykendo) #7

AS5 + Pentagram HP-100


(Gen Salvador) #8

lepsza pasta to MX-2 w tej samej cenie

co do twojego problemu to nic nie poradzisz przy podniesieniu o 100MHz wychodzi tak samo wiec już taka przypadłość biosu, wyłącz cool and quiet bo może chce sie przełączać w ten tryb, a np u mnie to powoduje natychmiastowy zwis. możesz sie rozglądnąć za programem (cpucool) który będzie ładował podkręcone ustawienia po starcie systemu, bios wiec pozostanie standardowy i nie będzie robił problemów.

chłodzenie to co wyżej, ale zapowiada się upalne lato więc jeśli chcesz aby ten procek pożył trochę dłużej to zainwestuj w coś lepszego np Pentagram Karakarum + obowiązkowo wentylator wyciągowy.


(Mateusz Golebiowski) #9

A czy ten wentylator byłby dobry http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... id,33311/# ??


(Gen Salvador) #10

w tej cenie to już kupisz scythe mugen, byle z miedzianą podstawą, zresztą teraz już chyba wszystkie są takie.

te podane wyżej i AC freezer 5 to świetny stosunek cena/wydajność, ale jak dzisiaj kupisz mugena to będzie inwestycja w przyszłość bo mocne quady mu nie straszne.


(slawex1983) #11

Napięcie podniosłeś na prawdę symbolicznie. Pisząc delikatnie nie miałem na myśli aż tak małej zmiany. Ustaw 1.400, albo 1,450. Mój procek chodzi nominalnie na 1.6, a chcąc go pocisnąć ustawiam mu 1.8 (co jest i tak niską wartością jak na mój CPU).


(Mateusz Golebiowski) #12

Dobra dziękuję za rady hmm muszę się jeszcze zastanowić czyli minimalnym dobrym wyborem będzie Pentagram HP 100 a żebym był na 100% spokojny czy to w upały czy nie to MUGENA


(Dawid Sloma) #13

...ja posiadam ten sam procek co Ty. Także podkręciłem go do 3,0GHz i założyłem właśnie chłodzenie Pentagrama (jak w podpisie). W stresie (1,5 godziny ORTHOSa - Maksymalna temperatura to 52*C). POLECAM (w tej cenie IDEALNY -no może z wyjątkiem wentylatora, ale to można wymienić na np. Acutake)


(Mateusz Golebiowski) #14

A czy to chłodzenie będzie trochę lepsze od HP ?? http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,49986/


(Kabuto1378) #15

To chłodzenie nie będzie lepsze od Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite


(Mateusz Golebiowski) #16

Na tym samym poziomie czy gorsze ?? Max mogę wydać 100 zł na to i może ten będzie dobrym wyborem http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... id,39012/#

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 13:23 został dopisany post przez Edge

Wiecie co zamówię sobie Katane przeczytałem bardzo ciekawy artykuł http://hard-pc.pl/czytaj/artykul/179/1/ ... zenie.html i myślę że do 100 zł będzie to bardzo dobry wybór a także zawiera pastę AC