Podłączam dysk na eSATA i zawiecha

Witam!

Mam 2 dyski SATAII WD 160G (8MB) i ST 250G (16MB)(NCQ)

oba są SATA2 i podpinam je tak samo tymi samymi przewodami to tego samego gniazda ale…

gdy podłączam WD wsio jest okej a gdy ST to komp się zawiesza… i jakieś 20-30 min mojej cierpliwości nim się wyłączy a po restarcie działa…

to dziwne bo ten dysk do przedwczoraj był moim dyskiem systemowym

Czy ktoś ma jakiś pomysł co jest grane? Płyta główna jak najbardziej obsługuje SATA2

A zworki poprzestawiane na dysku ? Jeden na Master(systemowy czy, z którego tam OS’a odpalasz) drugi na Slave ?

W biosie tez by wypadało ustawić, który startuje jaki pierwszy…HDD0,HDD1.

SATA nie ma opcji master/slawe :shock:

Zworki master/slave na dysku SATA?

o looooool xD

Podłącz jeden dysk pod jeden kabel a drugi pod drugi a nie wszystko na jednym…

podłączam raz ten raz ten ale tylko jeden działa drugi zawiesza…

To są kable SATA na kilka dysków?

A ty chcesz coś konkretnego czy tak sobie piszesz bez sensu ?

Spróbuj ST podłączyć do innego komputera. Może coś mu się stało. Możesz też zresetować ustawienia BIOS-a. Może to coś da.

ST działa… bo jak go podłącze na wyłączonym kompie to po włączeniu jest okej ale chodzi własnie o to żeby go nie wyłączać… w końcu taka idea eSATA

Dysk w trybie eSATA wymaga zewnętrznego zasilania.

to logiczne ze podłączam zasilanie… mam śledź eSATA na którym jest też zasilanie

Nie każdy dysk będzie działał na tym śledziu, znam kilka przypadków ze właśnie po podłączeniu pod śledzia dysku komp wisiał, podejrzewam ze albo system ma coś nie tak albo dysk jest lekko uszkodzony, albo po prostu dysk St nie ma zamiaru działać przez śledzia.

…i wszystkie parametry są wtedy prawidłowe…

to jest ST3250620AS

Byłem w serwisie i wyszło że skoro mam najnowsze sterowniki do płyty głównej to winą jest po prostu System… :?