Podłączanie EVGA GTX 960 molexem

(Jakub Orsson) #1

Witam wszystkich! Jestem troszkę zielony w sprawach składania komputera, więc wolę zapytać bardziej doświadczonych ludzi zanim sam coś zepsuję.

Oto karta, którą zakupiłem:

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy używanie przejściówek może pogorszyć pracę karty graficznej lub ją kompletnie uniemożliwić? Kupiłem niedawno EVGA Nvidię GTX 960 4GB, która wymaga wejścia 8 pin. Dorzucają do niej przejściówkę 2x 6 na 8 lecz mój 500 watowy zasilacz niestety posiada tylko jedno złącze 6 pin i dwa 4 pin co trochę komplikuję sprawę. Czy mógłbym użyć przejściówki 2x 4pin na 6, którą podłączyłbym do do dorzuconej przez producenta przejściówki i cieszyć się poprawną wydajnością karty?

Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

(Longhorn2009) #2

Podaj model zasilacza bo jeśli 500w a nie ma podstawowej wtyczki to najpewniej to no-name. Stosowanie przejściówek nie szkodzi, byle zasilacz miał moc odpowiednią do zasilenia sprzętu. 

(Jakub Orsson) #3

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź!

Model zasilacza to Akyga AK B1-500.

Pozdrawiam.

(Longhorn2009) #4

Zasilacz ma ledwo 264w na najważniejszej linii 12V. Zależnie od całej konfiguracji komputera może być sytuacja, że będzie pracował na obciążeniu bliskim maksymalnego gdy będziesz wykorzystywał pełny potencjał grafiki i procesora np w grach. Dlatego polecałbym zmianę zasilacza na mocniejszy np thermaltake smart se 530w http://m.komputronik.pl/product/182146/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermaltake_Smart_SE_Modular_530W_sprawnosc_80_Bronze_140mm.html 

Ma wszystkie wymagane wtyczki do wymagających grafik, prawie 2 razy więcej mocy na kluczowej linii 12V i wyższą sprawność. Dodatkowy plus to modularne okablowanie. 

Awaryjnie możesz podłączyć grafikę przez przejściówki w kombinacji o jakiej pisałeś z wykorzystaniem 2 wtyczek molex, ale w takim przypadku nie polecam zbyt intensywnego korzystania z komputera.