Podłączanie "klientów" w trakcie rozmowy via Skype

Mam pytanko.

Mam WIN VISTE HE PREMIUM. Mam zainstalowanego Skypa. Uzywam go, ale zauwazylem ze jak go wlacze to coś nie dobrego dzieje się z netem. I tak calkowitym przypadkiem wszedlem w Menu Start w opcje: Reliability and Performance. Popatrzylem do zakladki Network, a tam: cala kupa klientów - komputerów, ktore wysylaja i odbieraja całą mase B/min za posrednictwem Skypa, normlanie kupa adresow IP i jakiś domen. Na liscie skypa, moze mam z 20 kontaktow, aktywnych osob z 6 a lista klientow, z 30 moze 50. Wiecie moze o co chodzi? Prosze o szybka i trsciwa odpowiedz.

PS. Jest opcja zebym umiescil screen jesli ktos chce, ale umieszcze jak cos na mojej www a adres wkleje. Kurde… o co moze z tym chodzic? Pomóżcie.

Skype to program P2P. Rozmowy “idą” przez komputery z uruchomionym Skype’em.

Ale czy to normlane ze mieszkajac w IRLANDII moje rozmowy ida przez kompy z rosyjska domena?

Tak, jeśli ktoś za pmocą odpowiedniego programu przejął kontrolę nad Twoim komputerem, lub siecą Twojego dostawcy Internetu.

Normalnie, nie jest to normalne :wink:

OK! Ale czy to oznacza że komputery wszystkie w sieci musza byc czymś zainfekowane? Pytanie drugie… jakie to oprogramowanie, z tego co czytalem na wikipedii… to skype szyfruje rozmowy… co o tym sadzicie?

Start -> Uruchom:

cmd

netstat -b

W ten sposób zobaczysz, z jakimi serwerami “gada” Skype.

Pytanie, jest opcja sprawdzić… skad dany adres IP jest, kraj, etc… ??

wiejaczka , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jest: http://www.db.ripe.net/whois.

Czysto teoretycznie:

  1. Mogę być zainfekowane wszystkie, ale zapewne nie są.

  2. Może dostawca ma umowę z Rosją.

  3. Skype szyfruje komunikację, ale odpowiednie służby mają techniczne możliwości podsłuchiwania


Weź pod uwagę sugestie w poprzenich POST-ach, być może źle intrpretujesz adresy IP.

No ok, skorzystalem ze tego czegos do sprawdzania adresow IP.

Ale, jak tak zaczolem czytac, to mam IP z niemiec, chorwacji, czech, rosji, irlandii…

a poza tym czy jest ktos w stanie, wytlumaczyc mi czemu na liscie adresow IP, u niektorych “osob” zamist numerow, jak to jest normlanie widze np. ciag znakow typu: “cpc4-bele6-0-0-cust397”

Czekam na info. Pozdrawiam.

wiejaczka ,

Ponawiam monit o zmianę tytułu.

Więcej ich nie będzie

Poprawiłem. Temat ma w konkretny sposób mówić o problemie.

Tytuł - Problem ze Skypem był zbyt ogólny.

Uwaga na przyszłość - takie pytania zadajemy na PW