Podlaczanie myszki ...?

Witam :slight_smile: Mam takie glupie pytanie. Mam 2 wejscia podobne , na myszke i na klawiature ps/2 …i czy moge zrobic tak ze przy wlaczonym komputerze odepne kabel z klawiatury i podlacze za to miejsce 2 myszke. Bo chcialbym sobie z bratem pograc w taka jedna gierke :slight_smile: Dlatego sie tak zastanawiam, czy przy wlaczonym kompie mozna tak zrobic , czy sie nic nie spieprzy :lol: Bo cos gosciu mowil kiedys na infie ze czegos tam - nie pamietam czego glosnikow , myszki czy wlasnie klawiatury nie podlacza sie przy wlaczonym komputerze bo moze to zaszkodzic … czy to prawda ? I czy moge tam podlaczyc zamiast klawiatury myszke ? Bo port jest taki sam ps2 tylko rysunki sa 1 na myszke drugi na klawiature :stuck_out_tongue:

nigdy sie niepodlacz myszki ani klawiatury przy włączonym kompie :mrgreen:

Hmm , no ale jak bede chcial podlaczyc myszke pod klawiature to jak wylacze kompa i tak zrobie to sie komp nie uruchomi , bo nie bedzie klawiatury , a bez klawiatury nie da sie uruchomic :slight_smile:

To jest akurat ciekawe u jednych da się a u drugich nie. U mnie na przykład nie da sie tego zrobic, ale u kolegi bez klawy sie uruchomi.

To tez dosyc ciekawa kwestia jednym szkodzi a innym nie, u mnie np. nie.

desperado Mozesz spróbowac z właczonym kompem, ale nie wiem czy PS2 klawiaturowy obsłuzy myszke.

Nie zadziała. Mozesz podpiąć myszke USB ale to nic nie da, bedzie mogl za pomocą dwóch myszek jednym kursorem sterować.

A co sie moze stac np. jak zaszkodzi :slight_smile:

No to poczytaj - na

zasadzie przeciwwagi :slight_smile:

Popalą ci sie porty ps2 i żaden nie bedzie działał może też posunąć sie to dalej i spalić jakieś tranzystory na płycie głuwnej.

raczej nowe płyty mają zabezpieczenie przez tym, u mnie np kiedyś poprostu sie pomyliłem i na odwrót wsadziłem kable i nic sie nie stało komp wystartował i zucił mi brzęki biosu że porty ps2 są nieprawidołowo podłączone. Ale jeżeli to jakiś starsze cuda to wszystko jest możliwe.

PaPuX o ile błędnie podłączysz je przy wyłączonym kompie to nie powinno się nic stać również w starszych komputerach, natomist PS2 nie obsluguje hotplug, więc takie działanie przeważnie kończy się uszkodzeniem płyty głównej.

Co do podłączenia dwuch myszek, klaw. nie uzyskasz zamierzanego efektu w ten sposób.

z czyms takim sie jeszcze nie spotkalem, ja awsze widzialem “keyboard error”

desperado zgodnie z Regulaminem proszę o używanie polskiej pisowni w postach. Popraw je więc w tym temacie.