Podłączanie tv do monitora

Witam! Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakiś sposób, aby podłączyć do monitora BENQ Q20W5 telewizję cyfrową. Używam tego monitora do pracy komputerowej, ale oprócz tego chciałbym podłączyć do niego dekoder telewizji. Wydaje mi się, że nie da się tego zrobić, ale jestem w tym temacie trochę “zielony” więc pytam o poradę was. Ewentualnie gdyby ktoś mógł podać jakiś inny monitor który takową funkcję posiada :slight_smile:

Nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji tego monitora, jesteś pewien że podałeś dobrą nazwę modelu?

Druga sprawa, jaki masz dekoder?

Jeśli dekoder ma wyjście HDMI a monitor ma takie wejście (bądź DVI) to podłączenie możliwe bezproblemowo. Jeśli natomiast nie ma HDMI przynajmniej w jednym z tych urządzeń, to pozostaje kombinacja z przejściówkami SCART-VGA które z mało którym sprzętem współpracują bez problemów.

Napewno wiem że tuner Media-Tech MT4160 da się podłączyć pod monitor właśnie za pomoc HDMI i DVI, bo widziałem w necie już ktoś pisał że tak podłączył u siebie. Myślę że inne tunery z hdmi tez będzie można podłączyć bez większych problemów :wink:

model podałem dobry, przynajmniej taka informacja widnieje na naklejce z tyłu :slight_smile:

Wygląda na to że powinieneś dać radę podłączyć ten monitor przez przejściówkę HDMI na DVI koszt niewielki warto spróbować :slight_smile: