Podłaczanie WAG200 do lini Netia


(Maryo) #1

witam

mam podpisaną umowę z Netia na internet, pani zadzwoniła aby aktywować internet. zrezygnowałem z ich routera sagem i kupilem wag200. teraz pytanie jak podłączyć ten wag200, kabelek 4-żyłowy z pudełka wkladam do gniazda wag200 a drugi koniec chyba do gniazda telefonicznego? ale gniazgo to jest juz zajęte przez telefon, wiec jak podłączyć wag200 do lini?


(Kpc21) #2

Jeśli dostałeś od Netii modem, masz w komplecie rozgałęźnik. Jeśli nie, potrzebne ci będą: rozgałęźnik lub drugie gniazdko, mikrofiltr do telefonu. Jeśli masz gniazdo telefoniczne starego typu (na dużą prostokątną wtyczkę z 4 płaskimi metalowymi stykami i 1 plastikowym bolcem), bez małego gniazdka RJ-11 z boku, będziesz musiał jeszcze kupić przejściówkę lub nowe gniazdko (najlepiej podwójne), bo nie podłączysz do niego mikrofiltra, przez który musisz podłączyć telefon, aby nie zakłócał pracy routera oraz kabel (wystarczy dwużyłowy) do telefonu zakończony z obu stron końcówkami RJ-11 (podobne do RJ-45 od sieci komputerowych, ale mniejsze i 4-pinowe).

Dopóki tego nie kupisz, po prostu podłącz router w miejsce telefonu.


(McDracullo) #3

Dostępne są tak zwane rozgałęźniki, które kosztują kilka groszy. Jak bierzesz modem z netii w zestawie masz takie coś. Ewentualnie można przerobić wtyczke z tej małej na tą dużą stergo typu (na zdjęciu przejściówka: http://www.damex.com.pl/sklep/galerie/w ... ni_110.jpg).

Pamiętaj też o spliterze.


(Maryo) #4

dzieki Panowie za pomoc :slight_smile: