Podlaczenia routera

CzystyZysk , tak, gdyż ma wbudowany modem ADSL. Standardowo może to być włączone, ale nie musi. Nie możesz go oddać sprzedawcy? Najlepiej było by go zareklamować.

CzystyZysk , jeśli dobrze podłączyłeś go do komputerka to pod adresem http://192.168.1.1 powinien ci się zgłosić router…chyba że ktoś w nim grzebał i zmienił konfigurację…tego nie wiem. )podłącz go skrętką do portu LAN

Tak może zastąpić modem do NEO, bo ma go wbudowanego

zrobilem tak jak wyzej i co dalej ?? naciskam APPLY i zmienia sie use computer MAC Address na to co bylo wczesniej … i co dalej poprostu krzyzyk ?? zeby wyjsc z tego ?

poolak2006 , zamykasz okno przeglądarki.

i co dalej ?? normalnie smiga mi net ??

poolak2006 , sprawdź zobacz.

Wrócę do mojej sprawy. ;]

1.Podłączam router do zasilania

  1. Biorę ten przewód co mi dali w zestawie - RJ45 i podłączam do gniazda WLAN z tyłu routera i do wejścia karty sieciowej z tyłu PeCeta.

  2. Podłączam kabel telefoniczny od gniazdka telefonicznego

  3. Włączam komputer i wpisuję w przeglądarce: 192.168.1.1

  4. Błąd wczytywania strony.

Ad. do punktów 4 i 5 - na 99% jest to wina komunikatu:

qwjl2.jpg

CzystyZysk , kliknij na zakładkę Obsługa i daj screen.

41310477oa2.jpg

CzystyZysk , a screen z przycisku Szczegóły, próbowałeś naprawić łącze za pomocą przycisku “Napraw”.

Napraw: 61061748yj0.jpg

Szczegóły: 91858928on5.jpg

CzystyZysk , twój komputer nie łączy się z ruterem, nie ma pomiędzy nimi łączności. A przepnij kabel sieciowy do innego gniazdka na ruterze i sprawdź jeszcze na sztywno tak, jak kiedyś Ci podawałem. I daj screen, szczegółów.

CzystyZysk nie mogles sobie sam zxalozyc tematu tylko tu mi smiecisz ??

no sprawdzam i nie chodzi chyba cos nie tak napisaliscie jak mam robic ;]

Co mam sprawdzić na sztywno, bo nie zrozumiałem? :wink: Chodzi Ci żebym wpisał te dane jak Adres IP, brama etc. na stałe?

Wtedy dostaję komunikat, o tym, że Połączenie Lokalne 2 jest teraz połączone… Ale jak wpisuję w przeglądarkę 192.168.1.1 to nadal jest błąd… :confused:

A to screen:

77128089th1.jpg

A jak przepnę do innego gniazdka w routerze to jest bez zmian… Znaczy się ten brak łączności.

CzystyZysk , wygląda na problem z ruterem, ewentualnie można sprawdzić kabel sieciowy. Jeśli kabel będzie ok, no to ruter.

no najlepiej zrób screena ze strony głównej routera

Bez zmian, niestety.

No czyli na mój rozum pozostaje sprawdzenie kabla…jeśli okaże się ok to reklamacja routera

Możesz spróbować jeszcze reset urządzenia …spróbować warto. Gdzieś z tyły powinien być przycisk , wduś go zapałką na kilka sekund przy włączonym zasilaniu…

Ok, spróbuję kupić nowy.