Podłączenie 2 kompów przez router i modem

(Xil) #1

Witam

Mam problem z połączeniem dwóch komputerów w sieci. Mam modem D-Link DSL-320T i router Edimax BR-6104K. Mogę podłaczyć jednegop kompa bezpośrednio pod D-Linka i wszystko chodzi ale jak podpinam do modemu jeszcze router żeby rozdzielić sygnał to wogóle nie widzi netu. Proszę o pomoc.

(Miikes) #2

Z tego co wiem, do modemu może być podłączone tylko 1 urządzenie. I właśnie po to jest Router. Go podpinasz do modemu, a dopiero z Routera inne kompy.

Reszta to już kwestia konfiguracji ustawień routera.

(Xil) #3

Jeśli podłącze kompa prosto pod modem wtedy jest wszystko w porządku. Ale jeśli wstawie pomiędzy kompa i modem router wtedy wszystko przestaje działać.

(Miikes) #4

A sygnał internetu dochodzi do routera? Powinna być jakaś dioda.

Jeśli tak, to znaczy, że masz źle skonfigurowany router lub w ogóle.

Sprawdź czy na routerze podana jest strona do konfiguracji. Albo wejdz [sTART -> URUCHUM -> CMD -> IPCONFIG /ALL] i sprawdź IP bramy domyślnej. Wrzuć je w przeglądarkę i powinna wyskoczyć strona konfiguracji. Jeśli nikt wcześniej nie grzebał hasło powinno być domyślne (zapisane na routerze). U mnie było to "admin/password".

(Biolmol) #5

chodzi ci pewnie o neostrade. router musi mieć możliwość obsługi modemów, bo inaczej gdzie zapiszesz login i hasło do sieci. najlepsze wyjście to router z wbudowanym modemem. Zawsze możesz udostępnić połączenie internetowe z komputera a router będzie pełnił rolę switcha