Podłączenie 2 komputera

Cześć!

Mam internet przez sieć kablową.Internet mam na laptopie (Vista),a chciałabym podłączyć do komputera (XP).

Jak to można zrobić :frowning:

za pomoca routera

Mam router ale jak go podłączyć?

wiec kabel ktory masz od internetu i teraz Ci idzie do laptopa podłączasz do routera(powinno byc wejscie oznaczone specjalnie) i od routera ciagniesz 2 kable do komputerow. wchodzisz na router (u mnie to adres 192.168.0.1) i tam przypisujesz maske danego kompputera do IP i zapisujesz.

wiem ze to troszke nieprofesjonalnie napisane ale mam nadzieje ze dasz rade :slight_smile:

Kabel z kablówki jest nieco inny, więc musisz mieć dalej ten modem co miałeś. Jedynie zamiast podłączyć kabelek do laptopa podłącz go do routera, z którego pociągniesz później kabelki do komputerów. Ja użyłem tańszego rozwiązania (około 25zł) - po prostu zwykły switch :wink:

Zrobiłam tak jak mówiliście, ale nie chce mi zadziałać. Może problem jest w tym, że w 2 komputerze jest Windows XP a w tym pierwszym mam Viste???

To nie ma żadnego wpływu. Masz z kablówki, więc podobnie jak ja możesz mieć internet przypisany do konkretnych adresów fizycznych (adres mac). Sprawdź adresy robiąc po kolei:

  • start/uruchom/cmd/

  • wpisz: ipconfig /all i wciśnij enter

Zrób tak w obu komputerach, spisz adres fizyczny i zadzwoń do dostawcy internetu, powiedz, że chcesz mieć internet w dwóch komputerach. Jeżeli rzeczywiście tak masz, to poprosi Cię o adresy fizyczne (mac), do których ma być przypisane łącze :wink:

oki a moglibyście mi powiedzieć jak się to sprawdza na Viście??

Bo na XP już spisałam, a na Viście nie umiem…

ja rowniez mam kablowke i obylo sie bez dzwonienia do dostawcy internetu :slight_smile:

w Viscie wciskasz start -> i tam jest takie okienko do wpisania zamiast polecenia uruchom, wiec wpisujesz cmd i enter i tak jak napisal musak:)

W systemie Vista jest tak samo - poszukaj czy nie ma polecenia “Uruchom” w menu start, a jak nie znajdziesz to poszukaj je we właściwościach (prawym na pasek start/właściwości/chyba zakładka menu start). Tam włączysz ten przycisk, albo zawsze możesz skorzystać z pola do wyszukiwania, które jest w menu start :wink: