Podłączenie 2 routerów adsl

Witam,

Mam takie pytanie czy da się podłączyć 2 routery tak aby był internet bezprzewodowy na nich dwóch.

W jednym budynku jest router adsl TP Link wr543g i tu jest podłączony internet, a w drugim jakiś pentagram (nie pamiętam dokładnie modelu) tez adsl.

Czy da się jakoś je skonfigurować aby w dwóch budynkach był internet bezprzewodowy, z tym że pentagram musi odbierać sygnał internetu (wifi) od TP Link i dalej go rozsyłać do komputerów tez przez wifi.

Czy tak się ogóle da?

Jeśli coś jest nie jasne to postaram się dopisać.

Z góry dzięki za porady.

Nie bardzo, musiz dokupić Access point.

to w takim układzie czy można prosić o przykład jakie urządzenie kupić, będzie wykorzystywane na potrzeby domowe więc nic wymagającego nie potrzebuje.

Rozpisz:

* jakie kable idą między budynkami i ile - czy jest jakiś kabel sieciowy? (jaka jest rola tego Pentagrama),

* co to za budynki (osobone gospodarstwa, czy ten sam licznik prądowy?)

brak kabli i tak ma zostać,

do tp linka jest podłączony internet adsl rj11, który daje sygnał wifi na jeden budynek i z jednej strony drugiego budynku odbierany jest ten sygnał (powiedzmy od ścian sąsiadujących z pierwszym budynkiem), ale potrzeba jest go wzmocnić tak aby był w całym (drugim budynku).

Jedno gospodarstwo, jedna działka, jeden właściciel, ten sam licznik prądowy.

Pentagram (ma dwie antenki) w tej chwili leży i czeka, aby spełnić jakaś role jeśli się da lub zostanie podmieniony z tp linkiem.

polaczenie-routerow-t521110.html

Pisałem o połączeniach dwóch routerów w temacie pod linkiem, nie ma problemu by wykorzystać dwa routery w tym jeden jako AP.

Po co kupować urządzenie, jeśli już jest z taką funkcją router?

Pozdrawiam

Z tego tematu dużo nie wynika.

Czyli tp link działa jak działa i nic z nim nie robię, a Pentagram ma mieć stałe ip od tp linka i być w trybie AP. Czy wtedy będzie odbierał sygnał bezprzewodowo od tp linka i dalej go rozdzielał również bezprzewodowo?

W Pentagramie wchodzisz w konfigurację i wpisujesz mu adres IP z puli adresów jaki ma wpisany TP Link, odpowiednio musisz wpisać konfigurację w Pentagramie w Wireless wg tego co masz w TP Link, czyli ssid, sposób szyfrowania, hasło. Jeśli w TP Link masz ustawione zabezpieczenie po mac adresach, to musisz wpisać na TP Link mac adres Pentagrama. Być może, będziesz musiał w Pentagramie wyłączyć DHCP ale to trzeba sprawdzić w praktyce.

Pozdrawiam

Dzięki już wiem o co chodzi, po południu postaram się spróbować i może coś się uda.

Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Jeszcze jedno dla nawiązania połączenia (jeśli pojawią się problemy, a przypuszczam, że tak), TP LInk ustaw jako AP i wyłącz szyfrowanie i filtrowania po mac adresach, w Pentagramie ustaw Repeater i wpisz adres mac TP linka.

Wyłączenie szyfrowania ma być tylko na czas sprawdzenia czy urządzenia się zobaczą, w połączenia Router :arrow: AP powiadają, że szyfrowanie może być tylko WEP lub WPA. Wszystko do sprawdzenia.

Pozdrawiam

No to byś musiał “w połowie” dać dobry repeater, lub zmienić urządzenia sieciowe. Sygnału tak prosto nie wzmocnisz - to nie jest serial CSI, gdzie z fatalnej jakości zdjęcia z CCTV można uzyskać z odbicia w tęczówce ofiary twarz mordercy.

Najpewniejszym i najtańszym w realizacji rozwiązaniem będziehttp://www.dobreprogramy.pl/bachus/Internet-z-gniazdka,38461.html. Moim zdaniem (jeżeli dobrze zrozumiałem topologię i to, że nie masz fizycznych kabli między budynami) potrzebujesz np. takie coś: http://uk.tp-link.com/products/details/?categoryid=2244&model=TL-WPA271KIT

Ten model routera na pewno nie posiada modemu adsl. Co do połączenia routerów, możesz wykorzystać WDS, ewentualnie TP Link musiałby działać jako AP Client Router (WISP), wówczas TP Link brałby sygnał od Pentagrama, ale nie mógłby już dalej rozsyłać sygnału, dlatego albo korzystasz z WDS, albo dokupujesz dodatkowy AP, jeśli zależy Ci na wydajności.

Witam,

Chciałem wznowić temat odnośnie podłączenia i kupna konkretnego AP.

Router w budynku 1 i co dokupić żeby bezprzewodowo odbierał sygnał internetu w budynku 2 i dalej go rozsyłał również bezprzewodowo.

Czy może ktoś podać takie urządzenie, które będzie działać w konfiguracji jaką chcę osiągnąć (np.: link do sklepu komputronik)?

Z góry dziękuję za pomoc.

W kilka dni coś się zmieniło w technologii? Sygnał nagle można wzmocnić?