Podłączenie 2 routerów ze sobą

Witam

Mam problem ponieważ sieć wi-fi nie sięga na cały dom i chciałbym podłączyć drugi router, który znajdował by się w drugiej części domu.

Pierwszy router podpięty jest światłowodem i podpięty jest do niego PC i do niego miałby być również podpięty 2 router.

Szukałem już na forum jak to zrobić, ale nie mogę sobie poradzić i bardzo prosiłbym o pomoc.

Z góry dziękuję.

Router 1

post-47690-0-07358600-1418322780_thumb.j

Router 2

post-47690-0-28540700-1418322804_thumb.j

Ten router 2 wygląda jak router z modemem ADSL. W taki razie połącz oba routery kablem portami LAN do LAN. Na router 2 wyłacz serwer DHCP. Jeśli chcesz łączyć routery bezprzewodowo, zobacz czy mogą działać w trybie WDS.

Opcja z kablem działa, ale opcja bezprzewodowa była by dużo lepsza ponieważ nie musiałbym ciągnąć kabla przez cały dom.

Sprawdziłem i oba routery mogą pracować w trybie WDS, ale nie wiem jak je teraz podłączyć

Na kablu będziesz miał stabilniejsze połączenie i wyższe transfery, więc ta opcja jest lepsza. Zaś z WDS lubią być problemy, no i wydajność jest niższa. Możesz spróbować z WDS, choć proponuję jednak pociągnąć kabel. Jeśli masz listwy podłogowe, pod które można schować kabel (pod listwami są specjalne przegródki), to nie ma się co zastanawiać. Pociągnij kabel gdzie potrzebujesz i zarób końcówki. Jeśli zaś chodzi o WDS, to patrzysz w instrukcję obsługi jak trzeba skonfigurować routery. Przeważnie sprowadza się to do wybrania opcji WDS i podania MAC adresu AP, z którym chcesz się połączyć.

Jakie to są routery? Model i producent.