Podłączenie 3 komputerów do routera @ neostrada

Witam,

posiadam router ZTE ZXV10 W300 z neostradą 2MB.

Jeden komputer mam podłączony kablem i internet oraz sieć działają bez zarzutu.

Drugi komputer łączy się przez wifi (“modemik” USB jest firmy TP-LINK, model TL-WN321G) i również internet z siecią działają bez zarzutu.

Niestety problem pojawia się z trzecim komputerem, który łączy się w ten sam sposób co drugi komputer, czyli przez wifi, USB adaptor ten sam. Komputer ten łączy się z routerem, ale dość długo jest przypisywane dla niego IP (około minuty). Gdy ta “akcja” jest zakończona dostęp do sieci jest (np. wymiany plików pomiędzy pozostałymi komputerami a trzecim komputerem), ale internetu nie ma. Jak skonfigurować router aby internet był na trzecim komputerze?

Na każdym komputerze jest Windows XP, z tym, że na pierwszym i trzecim kompie jest SP3, a na drugim SP2. Wszystkie komputery są stacjonarne. Nie używam żadnych programów do konfigurowania wifi na kompie 2 i 3, wszystko “pozostawiam” windowsowi. :wink:

Pozdrawiam

Witaj,

porównaj ustawienia sieciowe komputerów 2 i 3. Może w 3 masz niewpisany DNS i stąd problem z połączeniem? Choć piszesz, że adres jest przypisywany z automatu, więc i DNS powinien uzyskać. Chyba, że masz ustawiony ten adres na sztywno. Generalnie w obu komputerach wejdź w opcje Połączenia lokalnego i porównaj ustawienia TCP/IP.