Podłączenie acces pointa do modemu?

Witam!

Posiadam modem liveboxu ZTE 2.0 i chciałbym podłączyć do niego acces point (lub cokolwiek co zwiekszy mi zasieg ) tylko problem polega na tym , że livebox jest piętro niżej w innym mieszkaniu a ja chcę aby wi fi działało bez zarzutów własnie piętro wyżej ( chodzi o płynność wi fi w grach online ) do tego celu zaopatrzyłem sie w TP-LINK TL - WA701ND  http://www.komputronik.pl/product/138463/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_punkt_dostepowy_150Mb-s_PoE_TL_WA701ND.html?gclid=CPK63vHDrcgCFaoEwwodLtENqw&gclsrc=aw.ds  lecz nie chce to razem współpracować.

Prosze o jakieś porady czy z przedstawionego modelu tp linka da sie coś zrobić czy jednak trzeba zaopatrzyć sie w cos innego sprytniejszego .

Musisz ustawić tego tp linka w trybie WDS (google Ci powie co to jest).

Jeżeli sprawa dotyczy tylko jednego komputera, to prościej i lepiej będzie dokupić kartę WiFi z zewnętrzną anteną. Dokładając TP-Linka zawsze dołożysz opóźnienie wynikające z konieczności transmisji ramek przez kolejne urządzenie.

nie tyle co komputera tylko xbox one :slight_smile:

No to większy ból. Jak w grę wchodzą jakieś chałupnicze rozwiązania, a mieszkania są nad sobą, to kup kilka metrów kabla utp i przeżuć od okna do okna. Jak stary blok to też jest szansa, że są wspólne przewody kominowe (tak, wiem, że to niezgodne z przepisami). Nawet jak się go trochę na uszczelkach przygniecie, to spokojnie będzie działało, koszt niewielki a parametry transmisji będą o niebo lepsze niż przez WDS. 

Pozdrawiam,

Marcin

Nieprawdopodobne, że ten TP-Link nie chce gadać z siecią. Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy, to za słaby sygnał lub błędna konfiguracja. Mam starszą wersję tego urządzenia, w różnych konfiguracjach już chodził i problemów nie było.