Podłączenie dekodara do internetu za pomocą wifi


(Furman005) #1

Witam,

Chciałbym podłączyć dekoder (Turbodekoder HD z 'n') do internetu. Problem w tym, że w dekoderze jest tylko wejście rj-45 (taki zwykły enthernet), a router stoi na innym piętrze. Rozwiązaniem jest wifi, ale dekoder nie ma wbudowanej karty bezprzewodowej. Poszukałem troszkę i znalazłem 'access point client'. Jest to dla mnie idealne rozwiązanie, tylko jakie urządzenie wybrać. I z tym właśnie zwracam się do was. Poszukuję jakiegoś urządzenia z ap client w przedziale 50-70zł (albo troszkę droższe, ale nie szukam drogiego sprzętu), ma współpracować z Edimax AR-7084gA. Tzn. ten edimax ma dalej być routerem, a nowe urządzenie klientem.

Ps.

Jeżeli byłoby to możliwe to chciałbym postawić edimax'a jako ap clienta i zakupić nowe urządzenie o lepszych parametrach, jednak jeżeli soft-hacki są bardzo skomplikowane, to pozostanę przy pierwszej opcji.

Z góry dzięki za pomoc.

-- Dodane 25.12.2011 (N) 17:35 --

http://allegro.pl/wireless-11g-mini-rou ... 90703.html

http://allegro.pl/router-ap-client-wifi ... 98505.html

http://allegro.pl/8level-router-wi-fi-w ... 98508.html

Co o tym myślicie?? Możecie polecić jakieś z tych urządzeń??


(niezDarek) #2

musisz dokupić AP, opcja którą napisałeś że chcesz dokupić lepszy sprzęt a swego edimax'a postawić jako AP clienta nie wchodzi raczej w grę bo zwyczajnie on nie ma możliwości pracy w owym trybie,

z trzech wymienionych wybrałbym tego drugiego AP'a


(Furman005) #3

http://allegro.pl/router-ap-client-wifi ... 98505.html << jeszcze cos takiego znalazlem, tylko ze uzywany ;/

niezDarek mi tez sie ten 2 podoba :wink: