Podłączenie dekodera C+ do tunera Ardata Myvision

Witam. Posiadam tuner ardata myvision (http://www.ardata.pl/pl/produkt/cat=76/ … analogowej) i podłączam go do dekodera Strong przez kabel 3x chinch - euro. Głos normalnie leci w tle , ale nie ma obrazu, komunikat “brak sygnału”… Czym może to być spowodowane?

Sprawdzałeś kabel?

Kabel dopiero kupiony, ale chyba jest skopany… :confused: Inna sprawa. Posiadam drugi dekoder Sagemcom, który chciałbym podłączyć za pomocą kabla HDMI do karty graficznej (GTS 450) przez przejściowkę HDMI-miniHDMI… Da radę tak? Jak to skonfigurować?

Czyli chcesz, aby z karty graficznej obraz był przesyłany do dekodera? Jeżeli dekoder ma wejście HDMI to powinno się dać. A konfiguracja? Podłączasz kabel i w sterownikach nvidii wybierasz w jaki sposób ma być pulpit udostępniany-klon, rozszerzenie pulpitu itd.

Chcę po prostu podłączyć dekoder Sagemcom do karty graficznej przez kabel hdmi i oglądać telewizję na monitorze.

Ciekawy opis z tego linku :

http://www.ardata.pl/pl/produkt/cat=76/ … analogowej

Mogę się mylić ale w Kracie jest tylko wyjście HDMI , DVI, D-Sub

Żeby oglądać sygnał przez komputer potrzebne jest urządzenie przechwytujące właśnie jak :

Ardata MyVision Hybrid TV

Podłącz go do monitora. Chyba że w monitorze nie masz DVI, w tym wypadku jedyne wyjście to takie jak przy Strongu.

No właśnie nie wziąłem pod uwagę, że jest to wyjście HDMI :x (w tej karcie)… W monitorze mam niestety tylko wejście VGA, więc pewnie musiałbym skołować przejściówkę DVI - VGA, lub zaopatrzyć się w nowy kabel 3xchinch - euro… Dziw bierze, że w tym kablu o którym pisałem w 1 poście nie działa tylko kabel sygnałowy do obrazu, bo dźwięk jest normalnie… Co pech to pech… Dzięki za pomoc. :razz:

A jeszcze wpadłem na pewien pomysł. Do tego tunera mogę podłączyć bezpośrednio kabel antenowy(poprzez taki zasilacz(?) który używało się w telewizji “siatkowej”), który byłby podpięty do dekodera Strong jako wyjście antenowe. Myślicie, że dałoby radę?

Nie zadziała. DVI może przesyłać sygnał analogowy i cyfrowy, HDMI jest tylko cyfrowe, a VGA tylko analogowe. W kablu HDMI-DVI będziesz mieć tylko sygnał cyfrowy, a w DVI-VGA tylko analogowy. W ten sposób ani HDMI tunera, ani VGA monitora nie będzie do niczego podłączone.