Podlaczenie do niezabezpieczonej sieci wifi

(Patryk94) #1

witam chcialbym podlaczyc sie do niezabezpieczonej sieci wifi ktora nadaje obok mojego domu. niestety przy probie polaczenia pokazuje sie blad system windows nie mogl nawiazac polaczenia z siecia xyz. moje wifi to atheros a system win7 64bit. dodam ze z komorki podlaczam sie tam bez problemow. ps jest to siec kolegi a moje wifi jest na przedluzaczu usb. czekam na pomoc i pozdrawiam. sorry za ogonki i literowki ale pisze z telefonu

(Dimm Dna) #2

Twój kolega może mieć po prostu włączone filtrowanie MAC i np. przez przypadek dodał tam twoją komórkę więc może ona się połączyć. Spisz MAC oryginalny kary sieciowej i podmień na ten z telefonu.

(Patryk94) #3

tu jest jakis problem z moim komputerem. przez to wifi nie moge podlaczyc sie z kazda inna siecia niezabezpieczona a nawet zabezpieczona do ktorej znam haslo pomocy. a kolega na pewno nie dodawal tam mojej komorki

(ra-v) #4

Ja też tak mam. Widzę jakąś otwarta sieć ale zalogować się nie mogę. Zapewne jest jak wyżej napisano.

(Patryk94) #5

to dlaczego z telefonu moge??? dodam ze z drugiego laptopa moge sie podlaczyc jedynie moj pc z wifi nie chce dzialac.

(XMan) #6

Start --> Panel sterowania --> Opcje internetowe --> Połączenia --> Ustawienia sieci LAN

• zaznacz v Automatycznie wykryj ustawienia - OK --> Zastosuj --> OK.

Jeżeli nie łamiesz prawa to sprawdź program Wi-Fi.

(Patryk94) #7

program w niczym nie pomógł. nie moge znalezc tej opcji co napisales powyzej. mam win7 . jesli chodzi ci o tcp i ip karty to mam wszystko przydzielane automatycznie. pomocy