Podłączenie drugiego monitora do karty graficznej

(Loto 92) #1

Witam,

do swojej karty graficznej mam już podpięty jeden monitor - podpięty do złącza DVI-I (Dual Link) a chciałbym podłączyć jeszcze jeden monitor. Posiadam jedno wolne złącze DVI-D (Dual Link), natomiast ten drugi monitor mam wyposażony w kabel z końcówką D-SUB. Czy istnieje przejściówka z D-SUB na DVI-D (Dual Link)? Bo nigdzie nie mogę znaleźć. A jeżeli nie istnieje to co mógłbym zrobić żeby to wszystko działało jak należy?

Pozdrawiam,

181px-DVI_Connector_Types.svg.png

(freedom) #2

DVI-D przesyła tylko sygnał cyfrowy, więc na pewno nie znajdziesz przejściówki DVI-D -> D-Sub. Rozumiem, że do tego pierwszego złącza (DVI-I), masz podpięty monitor przez przejściówkę?

(Loto 92) #3

D-SUB -> DVI-D chyba?

Tak, także przez przejściówkę. Proponujesz coś? Bo ja kompletnie nie mam pomysłu.

(LonngerM) #4

Są chyba przejściówki... chociażby http://znam.to/recenzje/7852/Adapter-DVI-D-SUB

(freedom) #5

LonngerM , to jest przejściówka DVI-I -> D-Sub.

LoTo11 , zapisałem po prostu od karty do monitora, stąd DVI-D -> D-Sub. W każdym razie DVI-D nie przesyła sygnału analogowego, więc jedyna opcja to nabycie jednego monitora ze złączem DVI.

(Mitos77) #6

A to ciekawe bo mam radeona HD 4670 i podpiętą przejściówkę DVI-D > D-SUB i monitor spięty kablem D-SUB do tej właśnie przejściówki i działa doskonale. Karta graficzna najczęściej wyposażona jest w złącze DVI-I, które przenosi również sygnał analogowy, więc wystarczy przejściówka na wyjściu karty graficznej, a dalej to już zwyczajny kabel D-SUB i działa. Sprawdziłem to niejednokrotnie z wieloma kartami graficznymi (i nVidia i ATI/AMD) i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby monitor ze złączem analogowym wpiętym do przejściówki na wyjściu karty graficznej nie działał. Tu masz w komputroniku za niecałe 20 pln ( http://www.komputronik.pl/product/38801 ... enski.html) W innych sklepach, np u siebie w mieście, na pewno dostaniesz taniej :smiley: :slight_smile:

Pozdrawiam.

(freedom) #7

Ludzie, czy Wy potraficie zrozumieć, że DVI-I przesyła sygnał zarówno cyfrowy jak i analogowy, stąd DVI-I -> D-Sub działa. DVI-D to TYLKO sygnał cyfrowy, wiec jakim cudem ma zadziałać przejściówka na D-Sub...

(Mitos77) #8

A jesteś pewien w 100% że on na karcie ma DVI-D a nie DVI-I? Nie spotkałem się z kartą graficzną która by miała wyłącznie DVI-D. Co więcej, podpinałem do wielu kart graficznych przejściówkę dvi>dsub i zawsze działało. Karty od g-force 256 po amd HD 6670. W specyfikacji karty zawsze stoi jak byk napisane, że posiada złącze d-sub bądź DVI bądź hdmi bądź to DP. Co to zmienia skoro podpięcie przejściówki do tegoż portu opisanego jako DVI-D lub DVI po prostu i podpięcie monitora po kablu analogowym do tej właśnie przejściówki, skutkuje poprawnym wyświetleniem obrazu. Zgadzam się z tobą, że specyfikacja standardu DVI-D określa jedynie przesył obrazu cyfrowo, a DVI-I i cyfrowo i analogowo, jednak jak widać specyfikacja sobie, oznaczenia producenta sobie, a stan faktyczny sobie. Najprościej jest po prostu spróbować. Kupić, pożyczyć, zdobyć taką przejściówkę i podpiąć do karty i monitora. Jeżeli działa to znaczy że karta posiada złącze DVI-I a nie DVI-D, pomimo że może być tak właśnie opisane. Gdyby było dokładnie tak jak mówisz, nie udało by mi się podpiąć żadnego analogowego monitora do DVI przez przejściówkę, a jednak wiele wiele razy to robiłem i działało bez problemów. Myślę że stosowanie domyślnie portu hybrydowego jakim jest DVI-I jest ukłonem w stronę użytkowników, gdyż wiele budżetowych monitorów posiada bądź do niedawna posiadało jedynie złącze D-SUB. Chcąc zastosować dwa monitory lub stosując kartę nisko profilową gdzie dołączony dodatkowy śledź nie posiada miejsca na port D-SUB byli byśmy skazani na porażkę. Proponuję samemu sprawdzić czy taka przejściówka zadziała. :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza nerwowych. :smiley: :slight_smile:

(freedom) #9

Tu nie chodzi o nerwy, skoro autor napisał na początku, że ma dwa złącza DVI-I i DVI-D, to nie rozumiem dlaczego miałby się mylić. Nawet wstawił obrazek, więc zakładam, że dobrze wie co ma.

Zamiast zakończyć temat kilka postów wczesniej, piszecie bez sensu o przejściówkach, które nijak się mają do złącza DVI-D.

(Loto 92) #10

Nie pomyliłem się we wcześniejszych postach. Jednak już znalazłem rozwiązanie. Jakże proste ale zazwyczaj o tych najprostszych się nie pomyśli :smiley: Obróciłem swój stary monitor i co ujrzałem? Wyjście DVI-D... Czyli wystarczy kupić kabel DVI-D i połączyć monitor z kartą graficzną. Czy dobrze rozumiem? 8)

(freedom) #11

Tak jest.

P.S. Najciemniej pod latarnią :wink:

(Loto 92) #12

Dobra dzięki za chęci i za dyskusje. Trzymajcie się :slight_smile: