Podłączenie drugiego routera jako AP


(lukasz_n) #1

Witam, mam w domu neostradę z routerem firmowym tp (sagemcom 3764) oraz router linksys wag120n, ten drugi chciałbym wykorzystać w sposób jak w linku poniżej, jednakże nie widzę ww konfiguracji takiej opcji, za każdą pomoc z góry dziękuję.

Natomiast jeśli się nie da tego zrobić za pomocą tego urządzenia, to jakie nalezy kupić by było to możliwe.

http://forum.xboxonline.pl/topic/15590-t-tani-sposob-na-wifi-w-xbox360/


(roobal) #2

Z tego co widzę to Linksys nie ma możliwości działać jako AP Client, możesz ewentualnie spróbować wykorzystać WDS i połączyć oba routery jako most sieciowy, jeśli router to umożliwia.


(lukasz_n) #3

Tego się spodziewałem, drogie dziadostwo za 200zł… Linksys ma tam jakieś tryby bridge, ale im bardziej wgłębiam się w temat tym więcej tracę nadzieję na rozwiązanie, na jakimś anglojęzycznym forum ludzie piszą że należy połączyć kablem 2 routery (niestety nie urządza mnie wiercenie przez 3 ściany). Widzę że bez Access Pointa się nie obejdzie, teraz pytanie: jaki ewentualnie wybrać, zależy mi na tym by to zrobić możliwie małym kosztem, jakie urządzenie polecasz ?

Znalazłem poradnik co do WDS, tylko że u mnie nie ma takich opcji :frowning:

http://pclive.pl/porady-komputerowe/internet-i-siec/tworzenie-polaczenia-wds-mostu-pomiedzy-dwoma-ruterami.html


(roobal) #4

Daj zrzut ekranu tych trybów.

Możliwe, że może nie mieć możliwości tworzenia mostu bezprzewodowego.

Popytaj tutaj :arrow: wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293.html lub wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html w zależności jakiego routera potrzebujesz.

To jest router z wbudowanym modemem adsl, więc cena jest w normie, takie routery są droższe, niż routery bez modemu.


(lukasz_n) #5

Dzięki za zainteresowanie, po napisaniu na forum społeczności linksys (dopiero dostałem odpowiedź), ten router nie ma takiej możliwości, jedynie co to przez kabel, co mnie nie urządza.

Znalazłem coś takiego: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1246&model=TL-WR743ND i według specyfikacji powinien spełniać moje wymagania.