Podłączenie DVD

Ja mam takie głupie pytanie, ale nie mam pojęcia : / Znaczy zastanawiam się nad zakupem DVD. Ale mój telewizor ma taki dziwny układ wejść i wyjść, a mianowicie tych dotyczących konkretnie DVD. Bo z tego co pamiętam do podłączenia potrzeba tych wejść (czerwony, biały i żółty). Ale ten mój telewizor te 3 ma z przodu. A z tyły tylko czerwone i białe… Czy to oznacz, że będę musiał je podłączać od przodu ?

Na tych złączach które opisałeś świat się nie kończy i umożliwiają chyba najgorszą jakość z obecnie jeszcze stosowanych sposobów podłączenia sprzętu do TV. TV nie ma innych gniazd wejściowych? Może jakieś EURO lub HDMI?

HDMi, nie ma, ale EURO jest :slight_smile:

Masz coś innego podłączone do tego EURO? Jeśli nie, to masz temat rozwiązany - większość (takiego szukaj) odtwarzaczy DVD ma też gniazdo EURO.

A to ma?

http://allegro.pl/item618278219_nowosc_ … b_2_0.html

Ma : Gniazdo SCART (Eurozłącze) (ilość): 1

Dziękuję, a mam jeszcze jedno pytanie, jak myślicie czy do zestawu będą dodane kable aby podłączyć do wszystko?

Powiem więcej - mają takie złącze praktycznie wszystkie stacjonarne odtwarzacze DVD. Tak samo jak większość magnetowidów.

Miałem kiedyś jeden z pierwszych polskich telewizorów kolorowych na pilota (chyba CTV 2201 produkcji WZT). On już miał eurozłącze choć dość dziwnie umieszczone, bo pionowo.

Dodane 28.04.2009 (Wt) 20:27

Kable dołączane są rzadko kiedy. Dla pewności kup.

Spotkałem się z jakimś DVD, który nie miał EURO, nie pamiętam teraz marki i modelu ale go tam nie było. Co do kabla - niech kupi pełny kabel, w którym są podłączone wszystkie styki - 20 + ekran, bo przy przy tych zubożonych mogą wystąpić czasami problemy z prawidłową współpracą urządzeń.

Czyli wystarcz, że do kupie EURO złącze podepnę pod DVD i telewizor + zasilanie i tyle styka będzie działać?

Teoretycznie tak. Przeczytaj co napisałem wcześniej na temat na temat kabla.

Musisz jeszcze po włączeniu zasilania telewizor przełączyć w tryb AV (czasami TV sam się przełączy)

Przy pełnym kablu Euro na pewno sam się przełączy w tryb AV po włączeniu odtwarzacza.

Jesteś tego pewny? Bo ja nie i gwarantuje Ci, że zrobię z każdym (no może z prawie każdym) TV tak iż nie przełaczy się w tryb AV (są takie co tak mają fabrycznie a z pozostałymi można to zrobić w max. 1-2 minuty mając dostęp tylko do pilota od urządzenia). Tak mam u Siebie, bo nie chcę aby mi się przełączał TV na kanał AV jak chcę włączyć DVD aby tylko wyjąć lub włożyć płytkę. Do tego napięcie przełączające podawane przez DVD nie zawsze jest takie jak wymaga TV (któreś z urządzeń nie trzyma standardów i wtedy nie będzie przełączenia - częsta przypadłość przy tańszym sprzęcie)

Standard to standard, i wszystkie napięcie w Eurozłączu muszą się trzymać normy Eurozłącza, a gadanie o nie trzymaniu napięcia w tańszym sprzęcie jest tylko gdybaniem. I kto mówił o wyłączaniu tej funkcji z pilota ??

Jesteś niepoprawnym optymistą. Nie “gdybam” - wiem to ze swojego doświadczenia. Producenci sprzętu RTV nie zawsze trzymają się wytycznych norm i standardów. W swojej wypowiedzi zamień słowo muszą" na słowo “powinny” i będzie dużo lepiej :wink: Są też takie urządzenia, które nie reagują na sygnał przełączający bo ten pin gniazda EURO nie jest w TV nigdzie podłączony. Jak chcesz to poszukaj na ten temat informacji na forach elektronicznych.

A co do reszty to przeczytaj ze zrozumieniem - i nie twierdź że przy pełnym kablu “Euro” na pewno się przełączy bo to nie jest wcale takie pewne.