Podłączenie dwóch lokalnych sieci lan na jednym PC


(J Polrolniczak) #1

Witam,


(bachus) #2

Tak, dodatkowa karta i ustawienia routingu załatwią sprawę.


(roobal) #3

Wszystko zależy od ACL. Według Ciebie administator jest toporny, ale pamiętaj, że nad nim są ludzie którzy mu nakazują tak, a nie inaczej. Do PC światłowododu nie pociągniesz (poczytaj sobie o FTTH).


(J Polrolniczak) #4

Tamten komputer jest oddalony o 200m. Ja zajmuje się jedną siecią, tamten koleś drugą. Dlaczego nie pociągnę światłowodu? dwa media konwertery, tam gdzie stoi ten jeden pc jest już mała szafka rack. Więc ja nie widzę problemu. Wepnę to w switcha w ogromna szafę w serwerowni z drugiej strony.


(roobal) #5

Chodziło mi o to, że do PC światłowodu bezpośrednio nie podłączysz. Jak masz możliwość połączyć wszystko światłowodami, to okej. Jak pisał @Bachus sposób z dwoma kartami zadziała, ale i bez tego powinieneś mieć dostęp do innych podsieci (no ale to faktycznie z kolegą musi się ciężko gadać skoro nie chce tego umożliwić).


(bachus) #6

Ja tylko dodam, że mam inne podejście - przed tego peceta bym wrzucił router z dwoma WANami i tam skonfigurował routing - bardzo nie lubię sterować routingiem na końcówce klienckiej (co nie zmienia faktu, że rozwiązanie zadziała z dwoma kartami LAN).