Podłączenie dysków, brak GRUB'a?

Witam.

Kupiłem sobie nowy dysk i zainstalowałem na nim Ubunto 7.04 podkreśle, że dysk z Windowsem nie był podpięty. Jak mam teraz zrobić żeby podczas ładowanie się systemu wyskoczyło okienko z możliwością wyboru systemu?

Dysk z systemem Windows jest podłączony jako master, Linux był na tej samej konfiguracji instalowany, a teraz jest podłączony jak slave.

Pozdrawiam, Frooget.

Mogłeś podpiąc ten drugi dysk i podczas instalacji Ubuntu masz do wyboru, na którym dysku chcesz instalować system :slight_smile:

Samego GRUBa możesz zainstalować na dyskietce (fd0) i możesz startować linuksa z dyskietki a windowsa normalnie z dysku :slight_smile:

Pozdrawiam!

Spoko, ale teraz mam taki problem, że dysk na którym znajduje się Windows nie działa. Zaczołem coś mieszać z master, slave i ze zworką i działa tylko dysk z Linuxem. Wiesz ktoś może jak podłączyć dyski żeby oba działały?

Jeśli chodzi o hardware to akurat nie moja specjalizacja :slight_smile: Z tego co wiem na dysku powinna być instrukcja obrazkowa jak ustawić zwrorkę, popatrz i ustwa wg zaleceń. Nie nagrzebałeś też czasem w BIOSie ??

Pozdrawiam!

Ustawiałem różnie z tą zworką i raz mi nawet dysk z windowsem odpalił, ale bez podłączonego dysku z linuxem, ale strasznie dłuuuuugo się wczytywał to korzystając z okazji zgrałem najcenniejsze pliki i walczyłem dalej. BIOSu to ja się boje jak ognia :stuck_out_tongue:

Może najprościej będzie jak poustawiasz odpowiednio zworki i zainstalujesz oba systemy na nowo :stuck_out_tongue: Niestety nie wiem co trzeba nagrzebać w windowsie, żeby wykrył drugi dysk :slight_smile: Ale z tego co kiedyś widziałem u kolesia jak podłaczał innego kolesia dysk to system wykrył mu sam jako nowe urządzenie :slight_smile:

Wracając do tematu, tutaj możesz sobie poczytać jak zainstalować GRUBa na dyskietce i jak z tej dyskietki później odpalać linuksa :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ehh no nic dzięki za pomoc przynajmniej dowiedziałem się co zrobić z tym GRUBem. Opisałem dokładnie problem z dyskamie w dziale “Problemy” także może tam ktoś, coś.

Pozdrawiam.