Podłączenie dysków

(Szuler Szuler) #1

Czy 2 dyski powinny być podłączone do 1 taśmy???czy może 1 dysk do 1 taśmy a 2 dysk do np cd roomu.Prosze o profesionalne odpisanie .Chce podkreślić ze jeden dysk mam nowy a drugi stary i znowego dysku mam system xp

(Przemoxmx) #2

obojętnie jak to podłączysz... tylko jeden dysk musisz ustawić zworkami jako master i podłączyć do końca taśmy a 2 dysk jako slave i podłączyć na środku taśmy jak chcesz zebym ci to dokladnej wytłumaczyl to zagadaj na gg 1198798

(Szuler Szuler) #3

Ja mam podłaczone 1 dysk do 1 tasmy a 2 dysk do 2 tasmy i do cdroomu czy tak moze być ???

(Pzontek) #4

ten dysk na pojedyńczej taśmie to daj na master i na smamym końcyu taśmy ustaw,

na drugiej taśmie CD-Rom daj na master i na koniec taśmy a dysk na slave i na środek taśmy i wszystko gra, a przynajmniej powinno :wink:

w razie problemów pisz

(Szuler Szuler) #5

A można podpiąc 2 HDD do jednej taśmy a cdroom do osobnej???

(Pzontek) #6

tak tylko wtedy dysk z Winem ustaw jako master a ten drugi na slave

(Szuler Szuler) #7

A czy to prawda ze jak ma sie 2 urzadzenia podlaczone na 1 tasmie to te urzadzenia dzialaja z predkoscia tego wolniejszego???

(Pzontek) #8

Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę taką teorię dotyczącą użądzen pracujących na tasmie IDE

tak jest np. w przypadku ramu,

mysle ze najlepiej będzie jak sam przetestujesz, mi się wydaje że to nie jest prawda;)

skąd masz tą informacje ?

(Szuler Szuler) #9

Wiec tak do jednej taśmy mam podłączone 2 dyski,lecz ten nowy dysk ma predkośc podajże 7600 a ten stary ma predkość 5600 to z jaką prędkością działa ten 7600???

(Pzontek) #10

raczej 7200 bo nie ma dysków 7600 :wink:

wedłóg mnie będzie działał normalnie 7200obr/s

ale zrób doświadcznie uruchom go samego na taśmie potestuj, a potem uruchom go z tym drugim i potestuj,

chociaż osobiśce wątpie żeby zwalniał, każdy będzie pracowal swoją prędkością :wink:

(Gszech) #11

dlaczego na koncu tasmy - jaka jest roznica, jesli bym podpiol na poczatku (czy tam na srodku jak ktos woli)

Złączono Posta : 12.11.2005 (Sob) 18:43

a i wg mnie to lepiel by bylo jak by ten szybszy dysk byl podlaczony oddzielnie do tasmy nr1 (tej glownej)

, a 2gi dysk byl podlaczony z cdkiem na 2giej tasmie, chyba ze czesto przenosisz rzeczy z dysku 1 na dysk 2

(JNJN) #12

Można - ale szybszy zwolni z transferem(nie szybkością) do wolniejszego.

Zastosuj nowe taśmy 80 żyłowe.

I kanał IDE dysk nowy 7200 ustawiony na zworce jako Master - ostatnia wtyczka taśmy.

II kanał IDE dysk stary 5400 jako Master - ostatnia wtyczka,CDROM ustawiony jako Slave i środkowa wtyczka taśmy.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381