Podłączenie dysku twardego ze starego kompa do laptopa


(Haszysz) #1

już orientowałem się odnośnie odpowiedniej przejściówki tzw kieszeń USB 3'5 - koszt od 40 zł do 130 na allegro , dla dwóch moich twardzieli SATA , ponieważ chce sprawdzić w ten sposób czy cokolwiek da się z nich odtworzyć, czy nie są uszkodzone, bo już szczerze mówiąc nie pamiętam...

http://www.allegro.pl/item886790001_obu ... b_2_0.html

jeden kiedyś miał styczność z trojanem VXD, formatowaniem i chyba awaria procka bądź właśnie twardziel uległ uszkodzeniu , a drugi prawdopodobnie z uszkodzeniem płyty głównej,raczej na pewno wskutek zwarcia/spalenia się zasilacza i przepięcia...

dokładnie nie pamiętam,ale kompy padły obydwa wskutek czegoś. Być może też kompy,oprócz uszkodzeń podzespołów były zainfekowane jakimś wirusem / trojanem.

jak wygląda taka operacja, po montażu i uruchomieniu za pomocą tej kieszonki. normalnie odpalam laptopa , po czym podłączam usb i otwieram konkretny folder?

czy to jest bezpieczne , bo nie wiem jak to ma się w praktyce z tym podłączeniem twardziela,czy jest jakaś instalacja i czy da rade zrobic skan ?

z tych dysków to najbardziej mnie interesuje archiwum GG , czy w ogóle się zachowało... proszę o podpowiedż


(Kstarski) #2

możesz też użyć mostka sata-usb jeśli nie bedziesz korzystał z dysku na co dzień.

po podłączeniu dysku w obudowie lub przez mostek(przejściówkę) system wykryje partycje na tym dysku i będziesz mógł z nich korzystać jak z normalnego dysku(tylko troszke wolniej)


(Haszysz) #3

http://www.allegro.pl/item878912120_szo ... 5_box.html

cos takiego nada sie ?

ps. do czego ta płytka w zestawie słuzy

może głupio to zabrzmi, ale jak sytuacja ma sie z jakims potencjalnym wirusem na dysku


(Kstarski) #4

plytka jest ze sterownikami jesli masz np. win98 albo nieaktualizowanego xp :stuck_out_tongue:

po podlaczeniu pierwsze co to przeskanuj dysk antywirusem i powinno byc ok, chyba ze masz tam jakies ostre wirusy ze odrazu zaatakują :smiley: :twisted: