Podlaczenie dysku

(Krasnalek52pl) #1

Witam, a wiec przejdźmy do rzeczy. Jest u mnie kolega i chcemy podłączyc jego dysk do mego kompa, czy nic nie bede musiał zmieniać, w biosie mam wszystko na AUTO. Posiadam win98, win2000 i linuxa, jakim systemem kopiować pliki.

Pozdro z Ziemi :P, Adrian

(Ntteam) #2

co masz wszystkie te systemy zainstalowane ??

(Rafi) #3

Zdaje mi się że najpewniej będzie Windowsem 98.Nic nie bedziesz musiał zmieniać w biosie.

(Ntteam) #4

tez tak bym zrobil ale jak kto woli

(Zonkishi16) #5

nie zapomnij ustwaic zworki na twardym dysku swój dyski na master, jego na slevebo będą sie "gryść"

(Venger) #6

Jak kolega ma np. XP na NTFSsie to se dużo skopiuje.... :wink:

Dobierz system swój do typu partycji jaką ma kolega. (z linuxowej można pod windowsem też skopiować Jest fajny plugin do Total Commandera)

(Kontakt) #7

Zobacz jaki masz ustawiony system plików. Wejdź w mój komputer, i po kolei posprawdzaj. Jak masz każdy w innym, to zobacz na którym masz najwięcej wolnego miejsca. Windows 98 obsługuje tylko partycje sformatowanie w systemie plików FAT. Win XP obsługuje FAT i NTFS. Linuks chodzi domyślnie w swoim systemie plików (zależnie od wersji), lub na FAT32, oraz obsługuje NTFS, ale w trybie tylko do odczytu.

Najlepiej by było, gdybyś spod systemu WinXP skopiował wszystkie pliki na partycje sformatowaną na FAT32. Wtedy wszystkie pliki będziesz mógł odczytać z pod każdego systemu operacyjnego, i będziesz mógł uruchomić wszystkie programy pod Windowsa.

(Rafi) #8

Czy przeczytaliście uważnie post kolegi ?

(system) #9

Chodzi o coś innego.

Jeśli na dysku który ma być podłączony jest NTFS

to wprowadzasz krasnalka w błąd pisząc, że:

(Venger) #10

My tak. Człowiek zapytał jakim systemem ma kopiować pliki Win98, 2000 czy Linuxem a to jest przecież uzależnione od tego jaki system (a raczej system plików) ma jego koilega na podpinanym dysku. Stąd też moja odpowiedź na to co napisałeś wcześniej że najpewniej będzie spod 98.

(Rafi) #11

Zwracam kolegom honor :slight_smile:

(Krasnalek52pl) #12

Witam przepraszam ze pisze ale przez przypadek nastawilem w 2000 haslo dostepu i nie wiem jakie, chyba takie jakie windows daje na poczatku. Moze mi dac ktos program(do odczytanie hasla) albo haslo ktore mogl dac windows. PLZ o pomoc. Prosze o szybka pomoc bo jak rodzice przyjada.......................

Wiem ze bylo duzo tematow na ten temat

(system) #13

Nie dostaniesz tutaj takiego programu.

Zbyt śliska sprawa...

(Krasnalek52pl) #14

gdzie moge znalesc Offline NT Password & Registry Editor znalazlem info na http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_89899.html . moze mi to ktos dokladnie wytlumaczyc??

(JNJN) #15

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/

Przecież link do programu masz podany i wszystko pisze w artykule Chipa.