Podłączenie głośników 5.1 do lapa(tył nie gra)

http://img835.imageshack.us/i/zdjcie0032u.jpg/

Mam taką przełączkę i ta głośniki podłączam do lapa.Tyle że tylne nie działają.I tu rodzi się moje pytanie.Czy jest jakiś program który sprawi że na wszystkie głośniki będzie szedł dźwięk, czy jest potrzebna jakaś przejściówka?

Karta muzyczna w twoim laptopie obsługuje głośniki 5.1 raczej nie Proponowałbym zakup karty muzycznej na USB

Weź popraw tego posta żeby był po polsku napisany.

Po prostu Twoja karta dźwiękowa a laptopie nie obsługuje 5.1 według niego.

Ale do rzeczy. Czy ja tam dobrze widziałem? Masz pod mikrofon podłączone głośniki…? Bo tak mi to wejście wyglądało, bo rzadko są 3 wejścia.

Kup lepiej kartę dźwiękową na USB, o czym też wyżej wspomniano (np. Sweex - na allegro oscyluje w okolicach 140 zł z wysyłką, lub Creative X-Fi Surround 5.1 USB - 200 zł około). Wtedy nie będziesz się musiał bawić w rozdzielacze czy inne pierdołki.

W sumie nie zależy mi na takiej jakości dźwięku a i z resztą na razie kasy nie mam na kupno karty.

Musiałbyś mieć w takim wypadku przejściówkę / rozdzielacz na 3 wejścia, żeby podłączyć wszystkie głośniki. A z takimi się nie spotkałem jeszcze :smiley:

-dwa rozdzielacze i już są trzy wyjścia :slight_smile: .Pozdrawiam.

Tak tyle że takie rozwiązanie jest dość nieporęczne(wyjście z przodu lapa).A poza tym każda przejściówka zmniejsza głośność.

Nie ma jakichś programów które puściłyby dźwięk na wszystkie głośniki?

A jak wyobrażasz sobie przełączenie głosu z wejścia mikrofonu na głośnik, żeby zamiast nagrywać na nim, to odtwarzać? :?

Takie przejściówki są do kitu Ci powiem. Teoretycznie możesz hub USB do następnego podłączyć, w praktyce już to nie zadziała.

Sprawdzałeś takie połączenie? Bo na moje będzie podobny efekt.

U kumpla widziałem(na staaarej płycie głównej) opcję przełączenia dźwięku na wejście mikrofonowe (czyli wejście na mikrofon działało jak wyjście na głośniki)…

To się jego zapytaj, jak on to zrobił, bo ja osobiście nie spotkałem się jeszcze z takim wymysłem techniki komputerowej :slight_smile:

Miał normalnie taką opcję w ustawieniach audio…

Bardzo popularne w dźwiękówkach Realteka np. gdzie są trzy gniazda. Po zmianie ustawień można podłączyć zestaw głośników 5.1. Oczywiście kosztem mikrofonu i wejścia liniowego.

A widzisz w tym laptopie 3 wejście? Bo ja nie za bardzo.

Dlatego się pytam…

A Ty Hitm3n dużo piszesz a 0 konkretów…