Podłączenie głośników do DVD


(Adler) #1

Witam,

Może pytanie dla niektórych banalnie ale nie wiem w jaki sposób mógłbym podłączyć głośniki creative T5400 do DVD PIONEER DV-410 V? Zamieściłem poniżej fotki z wejściami i wyjściami.

4a2ecb97290fdccdm.jpg

9edde368ad80161dm.jpg


(Paczasterr) #2

możesz spróbować podłączyć przez kabel jack-cinch http://allegro.pl/kabel-jack-3-5-2x-chinch-rca-15m-sklep-i1283275905.html cinche do dvd, a jacka do subwoofera do wejścia AUX In(białe gniazdo). Ale jak to zadziała to Ci nie powiem, ale coś mi się zdaje że chyba tylko 2 głośniki + subwoofer Ci tylko zagrają.


(Adler) #3

ok dzięki serdeczne, ale czy aby na pewno nie ma możliwości żeby grały wszystkie głośniki jakimiś innymi kablami lub sposobem?


(Paczasterr) #4

tego Ci nie powiem bo nie wiem czy jest jakiś kabel do którego podepniesz 3 jacki i z drugiej strony będziesz miał 2 cinche. Możesz poszukać i podzielić się gdybyś kiedyś znalazł takowy :wink: Ja osobiście nie widziałem takiego, może dlatego że młody jestem i świata nie znam jakby to powiedział mój dziadek :smiley:


(jarekm26) #5

Z tego DVD masz tylko wyjście analogowe stereofoniczne to jak ma grać 5.1...


(Adler) #6

Przecież oprócz zwykłego audio out (L) ® jest też digital audio out koło tych 4 wejść video.


(jarekm26) #7

a widzisz gdzieś wejście cyfrowe w głośnikach ?

bo ja nie widze...


(Adler) #8

coś takiego tyle że lepszej jakości będzie pasowało? http://allegro.pl/kabel-wt-3-5-str-2xrc ... 47287.html


(Dimatheus) #9

Hej,

Będzie pasowało. :slight_smile: Co do lepszej jakości , to myślę, że ProLink jakościowo robi bardzo dobre okablowanie, więc wskazany kabelek powinien sprawdzić się w 100%.

Pozdrawiam,

Dimatheus