Podłączenie głośników od wieży do kompa - jak?

Zgłaszam się do społeczności forumowej z zapytaniem o to czy istnieje możliwość podłączenia “samych” głośników od wieży do mojego PC.

Jeśli taka możliwość istnieje to jakiego osprzętu będe potrzebował - kable, wtyczki etc.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc :slight_smile:

samych głośnikow sie nieda potrzebny jest wzmacniacz głośniki komputerowe mają wbudowany wzmacniacz :slight_smile:

A może ktoś jakiś tani :mrgreen: wzmacniacz polecić :mrgreen:

musisz kupic sobie dwa kable i podłączyc je do wieży a głośniki będę podłaczone tez do wieży, bodajże w wiezy to jest wejsćia aux.inaczej sie nieda.

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 10:52

a po co wydawac kase na wzmacniacz? kupic sobie klika metrów kabla i dpodłaczyć kabel 5 zł:D

Ale mi nie chodzi o podłączenie wieży winxp_15 :?

Chcę same głośniki :slight_smile:

to razczej niemozna bo jak bedą zasilane?

@myszak

jesli masz wieze, to skorzystaj z niej, bo uzyskasz duzo lepszy efekt,

musisz zaopatrzyc sie w kabel mini jack, czyli normalne wyjscie takie jak na glosniki komputerowe, z druiej zas strony miec podwujny chinch!

Wieza musi miec obsluge sygnalu wchodzacego, czyli z tylu wejscie na chinche oznaczone jako AUX IN, lub Video In! Podpinasz kabelki, z przedniego panelu wiezy odpalasz wyjscie aux/video, czyli jedno z wielu jak np. tape a i b, tuner, cd! I wsio roboty!

Opcja dwa, w ktorej nie masz zewnetrznych wyjsc w wiezy, i nie masz opcji aux w niej, idziesz do sklepu Media Markt, i tam kupisz kasete KLIK, ktora ma kabelek wlutowany, wystarczy ze ja wozysz, odpalasz tape, na pause, chodzi tylko o to by glowica wierzy uniosla sie ku kasecie, wlutowane kable przeniosa na nia sygnal :slight_smile: Metode kilka razy sprawdzale, podpinajac cdwalkmana mp3 lub mp3playera pod bumboksa :slight_smile:

:: MARIO :: tylko właśnie w tym jest problem, że wieża ma jakiś defekt z głowicami od kasety - dzisiaj nad nią będe szidział poczyszczę głowice - jak nic nie da to serwis :frowning: Ale chyba niewiele z tego będzie :frowning:

Dlatego chcę uratować bardzo sprawnie działające głośniki :slight_smile: Czy mogę je podłączyć do pc’eta :?: :slight_smile:

Myszak, możesz podłączyć kolumny (głośniki) od wieży. Ja tak mam podłączone, też kiedyś wysiadła mi wieża philipsa. Zostały kolumny, od kolegi odkupiłem (za piwo :slight_smile: )stary wzmacniacz foniki od miniwieży (2 X 25W) zrobiłem kabelek z jednej minijack (wyjście z kary dźwiękowej kompa) z drugiej dwa chinch (takie wejście akurat ma wzmacniacz) i po zawodach. Samych kolumn nie podłączaj, bo spalisz kartę dźwiękową - tylko przez jakiś wzmacniacz!!

Koszt sredniej klasy wzamcniacza to ok 50-70zł :slight_smile:

Ja jeden mam, i nie korzystam , ino, jakbys go chciał to musial byc po niego podjechac ;>

Noi trza jedna rzecz w nim wymienic :slight_smile:

a jak ta kaseta się fachowo nazywa?

Pitolicie Hipolicie 8)

Wystarczy podpiąć - do masy minijacka stereo a dwa + do dwóch najwyższych styków i wpiąć do karty dźwiękowej, jak tylko karta “uciągnie” głośniki wszystko powinno być OK 8)

Ace.B MC ADAPTER czy jakos tak :wink:

Jakiś tam adaptor, niestety należy się liczyć ze stratą jakości dźwięku (podwójne przetwarzanie sygnału elektrycznego na falę eletkromagnetyczną i z powrotem) 8)

dokladnie fiesta sa straty, ale zalezy jeszcze jakim sprzetem dysponujesz :slight_smile: szumów praktycznie niema, istnieje strata na mocy wyjscia, noi jak ktosc ma przetyrana glowice od tape’a to i na jakosci traci :slight_smile:

Czyli jak jak :mrgreen:

:arrow: Wzmacniacz konieczny czy nie :?:

:arrow: fiesta czyli co dokładnie potrzebuję :oops:

:oops:

Wtyczkę minijack stereo, lutownicę,cynę i kalfonię oraz podstawowe umiejętności lutowania 8)

Spróbuj najpierw bez, jak bedą działały wystarczająco głośno to daruj sobie wzmacniacz, jeżeli za cicho zastosowanie wzmacniacza bedzie konieczne :wink:

trochę mnie to zaniepokoiło … :frowning:

Ja mam wieże i specjalny do tego kabel i sobie podłączyłem głosniki.

A jak podpinasz zwykłe głośniki komputerowe bez wzmacniacza, albo słuchawki to wtedy nie spalisz karty ??

Nie słuchaj bzdetów :!: