Podłączenie GTX260 do 400W


(Maciekkrawczyszyn) #1

Witajcie, dzisiaj mam zamiar podłączyć GTX'a 260 do komputera. Niestety, do początku czerwca(mam nadzieje), jadę na bardzo słabym zasilaczu, mianowicie 400W Codegen(tak, wiem). Pytanie jest takie: Czy instnieje możliwość spalenia jakiejś części kompa od razu po podłączeniu karty i włączeniu go? Czy może wystarczy że będę sprawdzał temperatury i jeśli będą za wysokie to spowrotem dam starą kartę? Pytam ponieważ głupio żeby karta leżała bo jest o wiele lepsza od mojej starej. Po prostu chce wiedzieć czy w kilka sekund jestem w stanie spalić wszystko :frowning: ?


(rgabrysiak) #2

Przy tym zasilaczu wszystko jest możliwe, może wszystko będzie działać poprawnie, może wszystko od razu padnie :wink:

Odradzam korzystanie z tego zasilacza, a jeżeli mimo to chcesz spróbować wiedz że robisz to na własne ryzyko.

Przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(Pawel33303) #3

Zasilacze Codegena to jedne z najgorszych zasilaczy. Proponuję się wstrzymać i zaczekać na nowy, markowy zasilacz.


(djosdanielos) #4

ten zasilacz jest bardzo słaby a gtx260 wymaga naprawdę solidnego zasilacza przynajmniej 450Watt samo to że karta ta potrzebuje aż 2 wtyczki 6pin już o czymś świadczy

moim zdaniem nie ma szans że ta karta zadziała na nim ,a jeśli nawet to włączysz jakąś grę i wszystko pójdzie z dymem Codegeny już o wiele słabsze konfiguracje spaliły.jeśli się zdecydujesz to daj znać jak poszło :smiley:


(falcon89) #5

Wiesz, ale nadal masz zamiar podłączyć tego potworka (260) pod tego “śmiecia”.

Przedwczoraj miałem styczność z komputerem w którym był Codi, dysk padnięty i prawdopodobnie reszta podzespołów też (tamten cały komputer pobierał mniej energii od samego GTX 260).


(Maciekkrawczyszyn) #6

Podłączyłem i wszystko działa elegancko, mógłby mi ktoś podać jakiś program do pomiaru temperatury? Everest mi nie działa :confused:


(rgabrysiak) #7

Poczekaj na fajerwerki :wink:

Sprawdź HWMonitor.


(boykott) #8

CoreTemp, GPU-Z, HWiNFO


(Maciekkrawczyszyn) #9

@rgabrysiak - Co jest z Tobą nie tak? Najpierw piszesz że może działać może nie a potem piszesz żebym czekał na fajerwerki?


(rgabrysiak) #10

Przeczytaj dokładnie co napisałem, z uwzględniem drugiej części:

Osobiście nie zaryzykowałbym podłączania takiego zasilacz ponieważ wiem czym to się może skończyć. Czy to od razu czy po jakimś czasie.


(Maciekkrawczyszyn) #11

Ale chodzi mi o to że najpierw piszesz że może wszystko będzie działać poprawnie a kilka minut później piszesz żebym czekał na fajerwerki, to nie jest okej…


(falcon89) #12

(Maciekkrawczyszyn) #13

Aktualnie karta ma 47 stopni, jaki jest maks?


(falcon89) #14

Im niżej tym lepiej (max to ok 100 stopni)

Dodane 24.05.2013 (Pt) 19:58

A dokładniej

Źródło http://www.geforce.com/hardware/desktop … ifications


(adamok) #15

Twoj zasilacz ma niecałe 200W na linii 12V. Jest to bardzo mało, a GTX 260 pod obciążeniem bierze ok. 190W, do tego procesor i inne bajery to ze 120W. Jak zaczniesz grać możesz się spodziewać że twój komputer pójdzie w piach.