Podłączenie HD2600 do płyty głównej - nie wchodzi


(system) #1

Mam problem z podłączeniem Radeona HD2600 do płyty głównej. Po prostu nie wchodzi! Na pewno wtykam do dobrego gniazda(pcie). Trzeba coś zrobić z tym gniazdem? Coś wyjąć, czy co? :confused: Aha, slot obok jest wolny.


(Rafalgiedrojc) #2

na pewno nie wchodzi byc moze ma jakies zabezpiecznie w wejsciu albo ze spokojem spubuj wlozyc.... byc moze robisz to zbyt nerwowo... jesli nie wchodzi moze to byc rowniez wada "wrodzona" i wtedy nalezy wymienic trefny sprzęcik tez takie cos kiedys miałem z radeonem 9550 pomogło zdjęcie takie osłony a meczylem sie i meczylem zeby go wlozyc....:stuck_out_tongue:


(system) #3

A jak takie zabezpieczenia wyglądają? Nie chcę oderwać czegoś, co tam powinno być... Płyta to k8nf6g-vsta Asrocka.


(Rafalgiedrojc) #4

u mnie było przezroczyste plastkiowe..... dlatego go nie widziałem nie zwróciłem na to uwagi wcześniej ale nie wiem kolego jakie zaezpieczenia sa w dzisiejszych kartach.... :shock: moja nowa 8600GTS bfg 2.0 tego nie miała... byc moze blokuje cos na płycie.... ashrock4u.patrz.pl


(system) #5

Już włożyłem, ale teraz mam inny problem - tam, gdzie powinien ładować się windows, widzę tylko migający kursor _....


(Mariosti*) #6

Wejdź do trybu awaryjnego i odinstaluj poprzednie sterowniki do karty graficznej, ewentualnie reinstalka


(system) #7

A może być naprawienie Windowsa płytką instalacyjną? Czyli zainstalowanie od nowa tak jakby, bez formatowania? Bo menu trybu awaryjnego się nie włącza.


(Jag1661) #8

a przedtem jaką miałeś kartę?

Jeśli jeszcze masz tę starą - włóż ją - spróbuj odpalić windę, przełącz na rozdzielczość 800/600, odinstaluj stare sterowniki - (zostań na Windowsowskich) - następnie wyłącz kompa, włóż nową kartę i spróbuj ponownie odpalić........ później instaluj sterowniki.....


(system) #9

Dzięki, już działą wszystko - wina zasilacza.