Podlaczenie HDD przez USB

probuje podlaczyc HDD do usb laptopa. Mam odpowiedni kabel IDE-USB lecz system (Vista) w laptopie nie moze poprawnie zainstalowac sterownika urzadzania masowego (ukochany wykrzyknik przy sterowniku) wiec nie widzi zadnej partycjii podlaczonego dysku…

co zrobic???

VISTA oto twój problem.

zobacz czy nie dostałeś/aś do adaptera IDE-USB jakiejś płyty ze sterownikami. Chodź i tak się boję że nawet jak dostałeś to nie będą kompatybilne z vistą.

Plyta ze sterami moze i byla ale i tak nie byla mi potrzebna bo SP2 nie wymagal ich :?

Czyli z Vista nic nie moge zrobic?

Napewno coś da sie zrobić.

Napisz producenta i nazwę dysku.

Seagate 7200.7 ST380011A 80GB UltraAta

To raczej nie o dysk tutaj chodzi tylko o kabel.

Jeśli nie jest kompatybilny z Vistą - będzie problem.

Jeżeli to możliwe poszukaj sterowników na stronie producenta kabla.

To raczej bedzie wyczyn aby znalesc do tego stery :

AC-DC Adaptor (adapter) model : YH-3018

wiecej info nie mam xDD

łeee sorx napisalem dane zasilacza… :oops:

Złączono Posta : 11.08.2007 (Sob) 12:58

identaczny posiadam : https://ssl.allegro.pl/item218773561_us … ilacz.html

Ja bym poprubował wpiąc USB we wszystkie możliwe miejsca USB w kompie. Dużo razy dysku WD 2,5 cala nie widział Xp’ek po podpieciu w 2 wejście wykrył urządzenie.

coz… nic… jak mam dopasowac stery do tego skoro nie wiem nawet czego szukac.

http://www.vavolo.com/productdetails.as … 3348,.htm

skad skolowac do tego sterowniki?

Package Content

* 1 x USB TO IDE cable

* 1 x SATA/IDE connector

* 1 x SATA power cable

* 1 x 110~240V switching power supply adapter

* 1 x Software CD

* 1 x Manual

Płytka była w zestawie. Szukam sterów w niecie ale na nic nie mogę sie natchnąć.

P.S. podobno najlepiej coś skąbinowac z kątowni, ale z kąd coś

to nie mam pojęcia :stuck_out_tongue:

jak juz to sie pisze “skad”

Nowe spostrzezenia gdy podlaczam sam kabel bez dysku to sterownik jest zaistalowany pomyslnie. Lecz gdy dolacze dysk to juz nie moze znalesc sterownika.

A plyty ze sterami jak mowilem nie mam. I z pewnoscia nie bylo tam sterow do visty bo kabel kupowalem rok temu pokazalem aukcje zeby pokazac jaki model tego kalba mam :mrgreen: :roll:

Witam. Właśnie próbuje podłączyc HDD przez takowy kabel,ale Vista wogóle nie widzi tego dysku. Podłączam prąd i później kabel USB i laptop nic nie reaguje, jakby nic zupełnie sie nie działo :confused:

Czy macie jakieś pomysły co zrobić z tym fantem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :slight_smile: