Podłączenie internetu do laptopa

Mam podłączony internet do komputera stacjonarnego za pomocą skrętki, a chciałbym również go podłączyć do laptopa (nie chce rozdzielać łącza tylko podłączyć ten kabel co idzie do tego pierwszego kompa). To podłączyłem skrętke do laptopa wpisałem brame,ip itd. ale internet nie działa, może mi ktoś powiedzieć dlaczego? czy administrator sieci musi w jakiś sposób “aktywować” tą karte sieciową co mam w laptopie? no bo każda karta ma inny adres MAC, czyli on ma na serwerze wszystkie adresy kart sieciowych MAC i serwer nie akceptuje innych niż tych co ma zapisanych czy dobrze to rozumiem? w takim razie co zrobic żeby mieć internet na tym laptopie.

Jeśli filtrowanie jest w sieci po adresie mac to wystarczy w lapku zmienić adres karty sieciowej mac z komputera stacjonarnego lub poprostu podać adminowi nowy adres mac :slight_smile:

Być może tak właśnie jest

Kupić router z funkcją AP

dzięki, pomogliście, a mam jeszcze jedno pytanie pod ten temat, otóż w laptopie mam windows 7 i wykrywa mi jakąś sieć wifi, ale nie można się z nią połączyć, dlaczego nie można się z nią połączyć, nie wyskakuje żadne hasło ani nic, dlaczego?

bo ta sieć ma filtrowanie po adresie mac też i administrator tylko dopuścił adresy mac ze swojej sieci :slight_smile: