Podłączenie internetu na 3 komputerach - 3 Problemy

Witam , mam 2 problemy , pierwszy to jest taki , że nie mam pojęcia jak podłączyć internet na 3 komputerze w domu , gdy nie posiadam 2 modemu . Z początku myślałem , że to nie możliwe , ale w UPC powiedzieli mi , że można tak zrobić, niestety otrzymałem taką instrukcje , która mi nic nie daje , bo podali mi co mam wpisać tzn. Nazwa sieci itd. . Nie mam pojęcia jak to zrobić, mam nadzieję , że uzyskam od Was pomoc .

Drugi problem polega na tym , że na 2 komputerze , internet chodzi okropnie !!

Po długiej awarii komputera i naprawieniu internet zaczął działać beznadziejnie , mam internet 25MB/s i zwykle strony ładowały się 3 sek , a dane pobierały z prędkośćią nawet 3.5mb/s , teraz wygląda tak , że czasem strona się ładuje 5 minut , a programy , nawet z głównych stron pobierają się w prędkości 2kb/s . Dla mnie jest to chore , bo sieć jest dobrze skonfigurowana , lecz zauważyłem pewne zmiany , otóż :

-Modem miga bardzo szybko , a wcześniej jednolicie się świecił .

-W pasku autostardu nad ikonką ZD miga żółta gwiazdeczka , oznaczającą , żę łącze jest mniejsze niż powinno , wcześniej tego nie było.

Oraz jeszcze jedno pytanie , podobno Router , który posiadam jest jednocześnie modemem i Modem podłączony do mojego (2 komputera) jest nie potrzebny , ale nie wiem jak zrobić , by internet bez tego modemu był !!

Proszę Was o szybką pomoc , z góry dziękuję !

podaj model rutera, może masz go źle skonfigurowanego, czy używasz wifi czy po kablu?, wklej screeny z konfiguracji rutera

Dobrze , ale ten problem odstawmy na potem , najpierw niech mi ktoś odpowie jak podłączyć , internet bez modemu , chyba , że to do tego zmierza a modem to :

Thomson TWG850-4U , konfiguracji na razie nie jestem w stanie podać ! Może to wystarczy !

modem zawsze jest potrzebny

No tak , więc teraz uzyskam pomoc ?

nie da się podłączyć internetu bez modemu, zawsze musi być modem, jak masz ruter to i tak ruter korzysta z modemu

Witam. Może cos pomogę… Mam ruter i switch 8 portowy firmy ASMAX. Kabel z rutera do switcza a potem ze switcha do poszczególnych urządzeń. Zasady konfiguracji pewnie znasz. chodzi mi o przypisywanie adresów (każy komputer inny stały adres, maska pościeci i domyslna brama i główny serwer DNS taki jaki jest w ruterze). Poza tym jesli masz oprogramowanie antywirusowe to musisz włączyc ruch sieciowy i powinno działac. Pozdrawiam z Wrocławia :smiley: