Podłączenie internetu w laptopie

Witam!

Z góry przepraszam jeśli temat jest w złym dziale.

Mam problem z podłączeniem internetu do laptopa. Sytuacja wygląda następująco

komputer jest podłączony pod modem kablem sieciowym(z modemu idzie do karty sieciowej), sam modem obsługuje internet jak i linię telefoniczną chociaż to chyba mało istotne.

Teraz próbuje podłączyć ten kabel od modemu do laptopa(odłączając go od komputera) i problem zaczyna się w tym momencie ponieważ mimo moich usilnych starań nie mogę się podłączyć

Moje pytanie brzmi też czy może być tak, że np. musiałbym dzwonić do dostawcy mówiąc że chciałbym podłączyć internet pod inny komputer i żeby zamienili mi np numer MAC?

Prosiłbym o pomoc :wink:

Pozdrawiam

#edit

dodam też, że tu znalazłem podobny problem

http://forum.dobreprogramy.pl/konfiguracja-sieci-lan-t279747.html?hilit=pod%C5%82%C4%85czenie%20internetu%20w%20laptopie1867587pi

ściągnąlem też program SMAC do zmiany adresu MAC ale nie wykrywa mi żadnych połączeń

jakby nic nie było skonfigurowane, nie wiem czy muszę w połączeniach sieciowych stworzyć nowe połączenie czy chodzi o coś innego

W Menedżerze urządzeń masz kartę sieciową zainstalowaną?

tak

nazywa się

Karta sieciowa 1394

To urządzenie działa poprawnie.

i jak w wierszu polecenia w kompie wpisze ipconfig /all to normalnie pokazuje całe info a w laptopie jedna linijka:

Konfiguracja IP system Windows

i nic więcej

no i w połączeniach sieciowych mam jedno połączenie od nazwy tej karty sieciowej chyba

Połączenie 1394

i na dodatek jest włączone i pisze że połączono ale żadnej aktywności a zakładka obsługa jest pusta nic nie uzupełnione

@down

żadnej takiej możliwości nie mam

Masz możliwość przejść się z laptopem do znajomego i podpiąć go pod jakiś router, który nie ma żadnego filtrowania MAC adresów itp?

MAC karty możesz zmienić

Przepisz MAC karty ze stacjonarnego do laptopa i będzie działać.

Karta sieciowa 1394 to tak naprawde interfejs Fire Wire, czyli nie karta sieciowa

musisz zainstalować sterowniki do karty sieciowj z twojego modelu lapka np realtec, broadcom itp

fakt, przeszukałem trochę sieci, znalazłem odpowiednie sterowniki i zainstalowała się jakaś karta ethernet

wziąłem ten mac adress wklepałem w konfiguracje tej laptopowej karty i net śmiga aż miło :slight_smile:

Wszystkim dziękuję serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam.