Podłączenie internetu

Witam.

Mam do was pytanie. Jestem kompletnym sieciowym laikiem więc zgłaszam się do “ekspertów” w tym temacie :slight_smile:

Otóż chodzi o to ze chciałbym się zapytać czy da się zrobić tak ze na jedym komputerze podłączony jest internet stałym łączem przez kartę sieciowa na płycie głównej i potem wsadzona jest tez normalna karta sieciowa i przez ta kartę sieciową będzie szedł internet do 2 komputera. Lub coś w tym rodzaju. Wiem ze moj znajomy kiedys zrobil cos barzo podobnego ale nie jestem pewien czy to akurat to.

Więc chciałbym się dowiedzeić czy jest coś takiego możliwe i jak to zrobić, lub coś w tym rodzaju.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Witam, jest to możliwe z wykorzystaniem usługi systemu Windows pod nazwą Udostępnianie połączenia sieciowego. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że komputer podłączony do internetu musi być włączony aby inny miał dostęp do sieci. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup najprostszego routera - niezależny dostęp dla wszystkich komputerów i mniejsze rachunki za prąd :slight_smile: Jeżeli jednak chcesz konfigurować połączenie między dwoma komputerami to napisz a wstawimy instrukcję.

w tym przypadku interesuje mnie wlasnie ta uslgua windosowska. bardzo prosilbym o instrukcji jak to zrobic.

http://www.magazyninternet.pl/artykul/4 … ws_xp.html