Podłączenie kamery ip

Witam serdecznie. Zakupiłem kamerę overmax camspot 3.1 Kamerę skonfigurowałem sobie w domu, ale ma służyć w biurze. I tutaj pojawia się problem. W biurze nie mam dostępu do routera (i nie będę miał), co za tym idzie nie mogę skonfigurować pierwszego połączenia z kamerą. Jedyny dostęp do internetu jaki posiadam, to laptop podłączony poprzez WiFi do biurowego internetu. Wymyśliłem sobie że stworzę połączenie mostkowe, i laptop będzie służył jako router. Niestety gdy podłączam kamerę kablem, odpalam połączenie mostkowe, wyskakuje mi informacja w kamerze “te urządzenie nie jest w trybie online”. Coś mi się wydaje że pojawia się tutaj problem problem z adresami IP. Jeżeli jest jakaś osoba, która pomogła by mi ustawić adresy byłbym wdzięczny. A może ktoś ma w tym doświadczenie i zna jakieś dobre rozwiązanie. Pozdrawiam

Pierwszą konfiguracje spróbuj wykonać w domu, potem już tylko połączysz się z wifi w biurze.

Hey,

 

Sprawdź adresację ip w biurze (cmd->ipconfig). Przypisz na stałe adres ip z pakietu adresów w biurze z jakimś wysokim końcowym numerem, wpisz dane do połączenia wifi uruchom kamerkę i w pracy , powinna się połączyć z wifi z nadanym numerem ip.