Podłączenie kart w SLI

Witam właśnie kupiłem nowy komputer (składak). Będe tam miał 2 karty GF 8800 polączone SLI. Jest to moje pierwsze zetknięcie z SLI i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko podłączyć itp.

Aha i jescze jedno pytanie może nie na temat. Czy SP3 dla XP sprawi że obsłuży 4 GB ramu??

Masz to wszystko opisane w instrukcji obsługi płyty głównej lub karty graficznej. W skrócie - montujesz dwie karty i spinasz je mostkiem, który powinien być dołączony do płyty głównej

Żaden Service Pack tu nic nie zmieni. Musisz zainteresować się systemem 64bitowym

Jaką zamierzasz kupić płyte i reszte sprzętu?

Wszystko mam już kupione teraz tylko czekam na kompa.

Konfiguracja:

Q6600 + Asus Silent Square

Asus P5N-T Deluxe

GeIL Dual Ultra 2x 2GB DDR2 800 MHz

2x GeForce 8800GTX 768MB

2x Seagate 500GB SATA II 7200.11 32mb cache

Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

czemu 2x GTX? lepiej wziąść GTS 512 bardziej opłacalne ;p

będziesz w przyszłości kombinował z TRI-SLI? bo jeśli nie to zrobiłeś wielką głupotę kupując te dwie karty :stuck_out_tongue:

Bardziej opłacalne jest poczekać na premierę Radeona X3870 X2 niż pakować się w SLI

nie powiedziałbym :stuck_out_tongue:

2x 8800GT 512mb to koszt około 1400zł, a wydajność będzie wyższa od hd3870 x2 - ta karta kosztować będzie pewnie z 1300zł w PL

co do poboru prądu to będą podobne…

Wydajność 2x8800 GT będzie wyższa niż Radeona? Bajki opowiadasz. Proponuję sobie poczytać test na http://pclab.pl/art31105.html lub na benchmarku i nie ośmieszać się tym bardziej, że ta grafika przewyższa wydajnością GeForce 8800 Ultra

O wiele lepiej jest wziąść 2x8800GT w SLI niż Radka. Radek w jednej grze dobrze się spisuje a w drugiej klapa. A jesli chodzi o 8800GT w SLI to praktycznie w każdej grze radzą sobie bardzo dobrze. A pozatym czemu uważasz ze 2x 3870 na być szybsze od 2x 8800GT. Radka wydajnością można prownać do Ultry z mała porzewaga (co prawda w niektórych grach wywala na plecy Ultre). Wydaje mi sie ze mocno podkręcony GTS 512 np 800+/2100+ będzie lepszy od 3870x2. A TO ŻE 3870 W 3D MARKACH WYWALA KAŻDA KARTE, NAWET 8800GT W SLI TO NIC NIE ZNACZY. CO MI Z TEGO ŻE W 3DM06 MA 16222? jesli gry laguja? 3Dmarki tak naprawde nic nie znaczą, no moża sie pochwalic kumplom że ile sie to wyciągneło w 3dm06 WoW.

http://www.frazpc.pl/artykuly/577/MSI/R … wedlug/AMD

Radeon na max detalach remisuje z 8800GT SLI ale gdy sie włączy AA i AF to 3870x2 POPROSTU WYMIĘKA. Nie będe płacic ponad 1300zł po to żeby sobie grac BEZ AA I AF! No kabaret!

3870x2 niszczy wszystko, nie zapominajmy że jego testy były przeprowadzone na sterownikach które go nie wspierają, no i nie zapominajmy o tym że do 3870x2 możemy sobie wziąść płytę główną np na p31, podczas gdy do sli potrzebujemy drogie kaszaniaste płyty z chipsetami nvidii.

Co do 4gb ramu, to wystarczy włączyć PAE i odrazu mamy adresowanie dla max 64gb ramu na 32bit’owym systemie.

Ludzie nie bądzcie śmieszni ATI ma beznadziejne stery. I póki co to HD 3870 x2 nie gniecie w niektórych grach nawet HD 3870. :x :x

Proponuję poczytać:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3640

Sorry za wprowadzenie w błąd a w temacie wcześniej założynym przez zemnie piotrekplay podał mi konfiga, skorzystałem z niego wziołem 2x8800GT(wkleiłem nazwe z komputronika przez pomyłke), wielkie sorry naprawde za wprowadzenie zamieszania.

Nie wiem jak u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem, ale mowa tu nie o dwóch grafikach w Crossfire tylko o DWURDZENIOWYM 3870

Sam zaczołeś, mówiąc że radek będzie wydajniejszy. A gdy udowodniłem ze 8800gt SLI jest wydajniejsze to ty wykręcasz kota ogonem :evil:

Daje 10zł że 8800GTS 800+/1900+/2100+ będzie połykac radzisława. NA BOGA JAK DAJE PONAD 1000ZŁ TO CHCE AA I AF!

czytałem już kilka testów radka hd3870 x2 - wydajność wyższa od 8800ultra, aczkolwiek 8800gt w SLI znacznie wyraźniej bije ultrę, na dodatek nie ma problemu z grami - tutaj hd3870 x2 się rozkłada, w wielu grach odwala numery… poczytaj test na frazpc.pl i egielda.com.pl - hd3870x2 to nic innego jak CF HD3870 na jednej płytce PCB, a te jest mniej wydajne od 8800gt w SLI

zaletą hd3870x2 jest to, iż nie potrzeba płyty posiadającej wsparcie dla CF. Aby łączyć 8800gt w SLI potrzeba dosyć drogiej płyty głównej (nforce 680i/780i lub 590i pod AMD)

aczkolwiek jednak karta będzie mniej wydajna od 8800gt w SLI…

Powtarzam, narazie 3870x2 było testowane na sterownikach które go oficjalnie nie wspierają! Biorąc to pod uwagę jakiekolwiek 8800 nie ma żadnych szans. Przykro mi że tak jest ale bywa, trzeba się z tym pogodzić i tyle. A 2x8800gt w sli to dobry pomysł tylko jeśli masz za dużo pieniędzy na płytę główną i bierzesz jakieś wersje z 2 slotowym chłodzeniem, innaczej wtopisz sporo kasy.

czy ja piszę że ona jest słabsza od 8800? piszę że karta nie dorówna 8800gt w SLI i żadne sterowniki w tym nie pomogą - skoro pojedyncze hd3870 jest słabsze od 8800gt to i CF tych kart będzie słabszy od 8800gt w SLI

co do sterowników to różnie bywało, chyba wszyscy pamiętamy wpadkę przy hd2900xt, zapowiadano wiele (wzrost wydajności) a praktycznie nic nie poprawiono. HD3870 jest “prawie” najwydajniejszą kartą świata - w 10 grach bije konkurencję, w kolejnych 10 dostaje lanie. Czy to zostanie poprawione zobaczymy, na razie sam tej karty bym nie kupił - wolałbym zainwestować w 8800gt SLI

Ja tam bym się nie zastanawiał nad tym radkiem, bo tam gdzie dostaje lanie ma zwykle niższą wydajność niż jednordzeniowe 3870, tak więc wątpienie że sterowniki to zmienią jest nie na miejscu.

“Radeon HD 3870 X2 nie tylko dogonił potężnego GeForce 8800 Ultra, ale w wielu grach (oraz - co dla niektórych pewnie ważniejsze - w 3DMarku06 ;-)) jest od niego szybszy! Co więcej, programistom z ATI chyba udało się dopracować sterowniki dla swoich kart na tyle, by w trybach z wygładzaniem krawędzi Radeon nadal radzi sobie bardzo sprawnie (a, jak pamiętamy, w niedawnej przeszłości były z tym problemy).”

Po pierwsze: karta nie miała jeszcze premiery, więc z finalną oceną proponuję się wstrzymać do czasu pojawienia się oficjalnych sterowników

Po drugie: SLI opiera się na profilach do danej gry. Jak nie masz odpowiedniego profilu to druga grafika zostaje wyłączona. W przypadku Radeona nie ma takiego problemu

Po trzecie: zamontowanie dwóch grafik z reguły powoduje zasłonięcie gniazd SATA. O PCI nie wspomnę bo to oczywiste