Podłączenie klawiatury USB

Witam serdecznie,
mój problem wygląda następująco:
gdy włączam komputer i chcę się zalogować to nie działa mi klawiatura, ale dioda od klawisza Num Lock się świeci. Aby klawiatura zadziałała muszę wyjąć i włożyć z powrotem wtyczkę USB do gniazda komputera. I wtedy już jest ok do momentu gdy znowu wyłączę i ponownie włączę system. Ciekawe jest to, że gdy robię tylko restart systemu (z opcji uruchom ponownie), nawet jeśli po włączeniu komputera klawiatura nie działała, to po ponownym uruchomieniu normalnie działa, ale już po zamknięciu i ponownym otwarciu systemu nie.
Dodam, jeszcze, że robiłam niedawno aktualizację systemu ale nie jestem pewna czy czasowo zbiegł się ten problem z klawiaturą. Kiedyś też, coś kombinowałam i udało mi się to naprawić, ale to było dawno i nie pamiętam jak.
Z góry dziękuję za pomoc

System Windows 10 Pro 64 bit.

Może uszkodzony port, masz możliwość przetestować na innych?
W menadżerze urządzeń też warto sprawdzić czy nie ma “:warning:” przy magistrali USB jak klawiatura nie działa, następnie wyłączyć z stamtąd urządzenie i włączyć.

Testowałam na innych portach i jest to samo. w menadżerze urządzeń nie ma tego znaku.

1 polubienie

A w Biosie masz włączone porty USB
https://forum.dobreprogramy.pl/t/wlaczenie-portow-usb-w-biosie-plyta-gigabyte/289786