Podłączenie kompa do sieci domowej

(Karol Komorowski1) #1

Witam,

Przeinstalowałem dzisiaj laptopa. Był on wcześcniej podłączony do sieci domowej przez kartę. Po reinstalacji nie wyszukuje mi sieci, a karta nawet nie migocze światełkiem że działa. Pozostałe komputery łączą się z ową siecią. Jak moge podłączyć żeby mi wyszukiwało tą sieć, bo potrzebuje mieć internet na tym kompie.

Proszę o pomoc,

pozdrawiam.

(Jarek_OSW) #2

Podstawowe pytanie: sterowniki od karty sieciowej zainstalowałeś?

(Adax22) #3

Zainstaluj na nowo sterowniki do karty sieciowej odinstaluj ją najlepiej i zainstaluj ja ponownie Jest to stosunkowo częsta usterka po re instalacji systemu szczególnie w przypadku kart zintegrowanych na płycie głównej

Możesz też skorzystać z narzędzia aktualizacji sterownika ja osobiście wole odinstalować i ponownie zainstalować i na świezo skonfigurować połączenie sieciowe tzn wpisać IP BRame DNS. Sprawdź sobie tez i grupę roboczą Zapinguj z innego komputera podłączonego do sieci na adres IP tego komputera (oczywiście po tym jak zainstalujesz kartę na nowo)

(Karol Komorowski1) #4

Karta sieciowa jest zewnętrza, tzn. trzeba ja włożyc. Zainstalowałem nowe stery ale nic nie pomogło. Ale ostatnio nie było do niej chyba sterów i działała :confused: