Podlączenie Kompa do TV

(Master Piotr) #1

Siema mam pytanie co lepsze.

Mam srednio stary telewizor (tzn taki gruby nie zadne LDC,CRT plazma :P)

z 2 wejsciami EURO.

I tak mysle ostatnio ciagle siedze na laptopie i juz niekorzystam z mojego kompa stacjonarnego.

Wiec stwieredzilem ze zrobie se zniego dvd :wink: do filmow :).

I teraz tak jakie podlaczenie lepsze.

Tv-out (GeForce 5200 mx palit) -> EURO

Czy lepiej

D-Sub --> Euro

Odległośc kompa do TV (najpierw chcialem ze 5 metrów ale stwierdizlem ze przeniose kompa pod tv wiec 0,5 m.)

Jest jeszcze wyjscie DVI ale to chyba z tego co wiem nieda sie podlaczyc :stuck_out_tongue:

Pytam bo Wogole sie nieznam wiec odrazu bym prosił jakieś linki na allegro :wink:

Przy okazji szukam jak najtanszej bezprzewodowej klawiatury i myszy :wink:

(Unga Unga) #2

CRT z komputerem to nie najlepszy pomysł.

Jakość obrazu raczej tragiczna, ale możesz poeksperymentować.

U mnie na CRT 16:9 32' 100Hz po kablu S-Video obraz beznadziejny.

Zanim wydasz kase na kable to wcześniej pożycz od kogoś i sprawdź u siebie.

(Szala90) #3

tak jak kolega mówi obraz beznadziejny tzn rozmazany ale do filmów może być. A odpowiadając na twoje pytanie to lepiej chyba z TV-out na Euro przynajmniej moim zdaniem. Na takim TV nie będzie widać różnicy bo nie masz full HD w nim :smiley:

(slawex1983) #4

Do filmów w zupełności starczy. Sam korzystałem z takiego rozwiązania dopóki nie kupiłem dużego monitora. Skorzystaj z Euro. Jest to uniwersalne złącze, do którego podłączysz obraz i dźwięk stereo. http://serwis-tv.com/scart.html

(Master Piotr) #5

Aha, tzn myslem na D-Subibie bo mam lapka asusa eee pc, i myslem ze czasem mogbym tez go podlaczyc :wink:.

Ok sproboje od kogos pozyczyc kabel, ale niejestem Audiofilem :wink: mam antene w domu zwykla i obraz dla moich gosci jest tragiczny a dla mnie git ;D